Otřesný případ zneužívání pár měsíců starých kojenců řeší soud. Policie ho rozkryla jen díky nebývalé náhodě

Tak děsivý případ zneužívání dětí tu už dlouho nebyl. Dvě ženy a jeden muž zneužívali své dvě malé dcerky v kojeneckém věku. Případ teď začal řešit Krajský soud v Hradci Králové. Obžalovaným za dlouhodobé zneužívání hrozí trest odnětí svobody ve výši 12 let.

Na lavici obžalovaných usedl jednačtyřicetiletý Jan H. a dvě čtyřiadvacetileté ženy, Marie B. a Anna H. Tato trojice čelí obvinění za to, že měla nejméně od roku 2017 do roku 2019 zneužívat dvě malé holčičky. Šlo o dcery obou žen. První zdokumentovaný případ zneužití se odehrál, když jedné z dívek bylo pouhého půl roku. Podle státního zástupce Milana Šimka je přitom pravděpodobné, že zneužívání začalo ještě dříve, jen se nepodařilo prokázat. “Už tenkrát se o tom však mezi sebou bavili jako o normální věci, takže kdoví, kdy to začalo,” uvedl v soudní síni.

U soudu zazněly znepokojivé detaily

Jan H. spolu s Marií B. z Ústí nad Orlicí tvořili pár. Otec nejprve začal zneužívat vlastní dceru a druhou dívku až o něco později. Obě matky o jeho konání dobře věděly a byly mu často i přítomny.

Přítel mi po pár letech našeho vztahu řekl, že má takovou úchylku, že má rád děti. Brala jsem to, chtěla jsem pro něj jen to nejlepší. Časem chtěl vyzkoušet i jinou holčičku, tak jsem šla za kamarádkou,” uvedla u soudu Marie B. Podle policie muž svou dceru pravidelně osahával na celém těle, zejména pak na přirození a dotýkal se jí svým penisem. Ten jí vkládal také do ruky. Soudkyně Anna Sobotková konstatovala, že dcera Jana H. byla terčem zneužívání nejméně osmačtyřicetkrát. Druhé dítě bylo zneužíváno podobným způsobem, ale méně často.

Jan H. přišel s vlastní verzí celého příběhu. “Přítelkyně věděla, že mám děti rád, strkala jim ruce mezi nohy, aby mě vzrušila a mohli jsme pak mít sex my dva. Ona ho pořád chtěla, já jinak nebyl schopný, musel jsem ji živit a chodil jsem pravidelně unavený z práce,” prohlásil u soudu. To však jeho partnerka popřela. Pachatelé si své počínání fotili a natáčeli. Vyšetřovatelům tak poskytli dostatečný důkazní materiál.

Prasklo to náhodou

Snad jako polehčující okolnost uvedly obě matky u soudu, že si na počínání Jana H. obě dívenky zvykly a prý ho i vyžadovaly. “Lehly si na zem a roztahovaly nohy, hladily se po přirození,” zaznělo z jejich strany u soudu. V tom se s obžalovaným shodly.

Dívky už byly oběma matkám odebrány a dále vyrůstají v pěstounských rodinách. Zajímavé je, že kriminalisté celý případ rozkryli vlastně úplnou náhodou v jiném případu, který souvisel s jejich prostitucí. “Jednu z žen začal pod falešným profilem vydírat úplně cizí muž tím, že ví o tom, že k sexu nabízí také své děti. Vymyslel si to, ale žena se přiznala a začala mu jej skutečně nabízet. Takhle se na to přišlo,” uvedl státní zástupce Milan Šimek.

Obžalovaný Jan H. u soudu uvedl, že je ochoten podstoupit léčbu, která by zajistila, že se nic takového už nebude opakovat. Chce prý opět vídat své děti. Kromě dcery s Marií B. má ještě tři další děti z předchozího manželství.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments