Janek Ledecký už nechce jen sledovat, jak mu utíkají miliony. Odehrál první ilegální koncert a “debilní opatření” nehodlá dodržovat

Ze zpěváka Janka Ledeckého se stal jeden z největších odpůrců vládních protiepidemických opatření. Na svých sociálních sítích často koronavirus bagatelizuje a nejraději by vše co nejdříve rozvolnil. Jak přiznal před pár dny, za dobu nejrůznějších zákazů už přišel o mnoho milionů korun, přičemž řadu akcí musel zrušit, protože nebylo možné je vzhledem k jejich charakteru posunout.

Ledecký už toho má dost

Podobně jako jeden z restauratérů v Praze už Ledecký nevydržel a pustil se opět do veřejného koncertování. Svůj první ilegální koncert, jak ho nazval, odehrál v Chotěboři. Uvedl, že natáčí videoklip, a proto tedy vlastně nařízení neporušuje. “Dobrý první adventní večer. Jak tady vidíme ten svítící stromek, nedá nám to. Natáčíme tady videoklip, to se smí,” napsal Ledecký na svém Facebooku a dodal, že zde bylo šest lidí.

Janek Ledecký se rozhodl, že se vládním opatřením postaví na odpor ještě více než dosud. Má na ně totiž jednoznačný názor. “Poprvé jsem hrál opravdu ilegální koncert. Nebudu dodržovat debilní opatření,” uvedl zpěvák v rozhovoru pro časopis Reflex.

Zpěvák se obává o budoucnost

Známý a úspěšný interpret se obává toho, jak vlastně bude vypadat svět potom, co epidemie skončí. “Covid pomine, to je dáno přírodními zákony. A hudba a divadlo už přežily historicky horší katastrofy. Ale jednoduché to nebude. Obávám se, že zhruba třetina populace se nechala hysterickou kampaní vyděsit natolik, že už nikdy nepůjdou na koncert, do divadla nebo do kina,” obává se Ledecký o svůj byznys, který mu v dobrých dobách vydělával desítky milionů ročně.

Fanoušci Ledeckého nemají na jeho počínání jednotný názor. Zatímco jedni ho kritizují za to, že není schopen se přizpůsobit a hájí pouze své zájmy, další mu vyjadřují podporu. “Janku, Vaše vánoční koncerty jsou součástí našeho (před)vánočního času už řadu let. Letos to bohužel nevyjde. Tak děkujeme alespoň za tento krátký videokoncert. Pevně věříme, že příští rok Vás zase uslyšíme naživo. Díky za to, že to nevzdáte,” napsala jedna z jeho fanynek pod videem.

Ledecký v rozhovoru pro televizi Prima označil protiepidemický systém (PES) za naprostý paskvil, a to navzdory tomu, že nemoc proděl jeho jednaosmdesátiletý otec, sestra, švagr, neteř i synovec.

Foto: archiv Janka Ledeckého

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments