Petra Paroubková na vyšší alimenty pro dceru nedosáhla. Nedokázala prokázat desítky milionů v trezoru manžela

Městský soud v Praze rozhodl, že Jiří Paroubek bude své ženě nadále platit na dceru deset tisíc korun, tedy stejně jako doposud. Bývalý premiér České republiky předpokládá, že roky táhnoucí se rozvod bude již brzy uzavřen.

Kromě alimentů také stavební spoření

Vše dosud vázlo na snaze Petry Paroubkové dostávat na dceru od manžela více peněz. Poukazovala na to, že Paroubek má více prostředků, než kolik přiznává. Před časem hovořila také o černých penězích, ke kterým má mít expremiér přístup.

Otec je povinen platit nezletilé Margaritě výživné pro dobu před i po rozvodu manželství rodičů ve výši 10 tisíc korun měsíčně, vždy do každého patnáctého dne předem k rukám matky, počínaje dnem 13. února 2017,“ rozhodl soudí senát v čele s předsedou Luborem Veselým. Kromě toho má Paroubek platit dceři stavební spoření ve výši 20 tisíc korun ročně a také připojištění, které měsíčně činí 2400 Kč. Celkem tak náklady na dceru vyjdou Jiřího Paroubka na 14 tisíc korun měsíčně.

Soud tak pouze pozměnil způsob, jakým má Paroubek peníze vyplácet. Dosud měl totiž hradit 14 tisíc korun přímo manželce Petře. “Jsem spokojen. Myslím, že je to rozsudek, který je spravedlivý,” nechal se slyšet Jiří Paroubek pro idnes.cz.

Paroubek žije převážně z důchodu

Soud při stanovení příjmů bývalého premiéra vycházel z toho, že pobírá důchod ve výši 27 tisíc korun a se svými příjmy z podnikání má celkem měsíční příjem přibližně 50 tisíc korun.

Soud se vypořádal i s nepodloženými tvrzeními mé stále ještě manželky o jakýchsi mých desetimilionových černých příjmech. Prověřovala to policie, zřejmě i státní zastupitelství, stejně jako účetnictví mého syna, a soud přihlédl k tomu, že nic takového nebylo prokázáno. Byl bych rád, aby i tohle veřejnost věděla,” řekl Jiří Paroubek. Narážel tak na osočování ze strany své ženy, podle které měl v době své vrcholné politické kariéry značné vedlejší nepřiznané příjmy z nejasných zdrojů. Milionovou hotovost měl mít uloženou také ve svém domácím trezoru.

Bývalý premiér poukázal také na skutečnost, že rozvodové stání se táhne už čtyři roky. “Moje stále ještě žena to prodlužuje, protože si myslí, jak mi naznačuje ve svých esemeskách, že se to vyřeší přirozenou cestou, abych to řekl kulantně,” uvedl politik, který letos oslavil 68. narozeniny. Ještě nedávno přitom koketoval s návratem do vrcholné politiky, ale jeho bývalá strana ČSSD ho na kandidátku nakonec nevzala. Paroubek však nevyloučil, že bude kandidovat v příštích prezidentských volbách.

Foto: archiv Jiřího Paroubka

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments