Jaromír Bosák opět zapomněl vypnout mikrofon. A je z toho další ostuda, tentokrát mezinárodní

Komentátor Jaromír Bosák neprožívá nejlepší období své kariéry. Už na nedávném Euru mu mnozí diváci vyčítali arogantní a laciné komentáře na adresu hráčů. V minulosti se také několikrát dopustil diváky velmi oblíbeného přešlapu, kdy si po utkání zapomněl vypnout mikrofon a ironicky komentoval schopnosti hráčů či soutěžících.

To se mu teď podařilo zopakovat i při komentování olympijských her. Zde způsobil obrovskou senzaci Slovensko reprezentující Rory Sabbatini, který v nabitém golfovém turnaji urval stříbrnou medaili. Komentátor Bosák se ale vysmál tomu, že by mělo jít o Slováka, když je to ve skutečnosti naturalizovaný Jihoafričan.

Po skončení přenosu si tak Bosák neodpustil svou typickou ironii a na účet Sabbatiniho bavil své kolegy. “Možná teď dostane kroj, vole. A valašku, ty vole,” smál se Bosák.

Počínání komentátora se ale nesetkalo s velkým úspěchem u diváků, a to ani u českých. Když si toho všimli Slováci, někteří z nich na sociálních sítích reagovali rozhořčeně a poukazovali na skutečnost, že český reprezentant Ondřej Lieser skončil na turnaji jako poslední. Další potom upozorňovali na to, že naturalizace sportovců do národních dresů není ničím výjimečným. Například Českou republiku v basketbalu úspěšně reprezentuje Američan Blake Schilb.

Jste arogantní a šovinistická svině. Předvedl jste to už mnohokrát a naposledy na mistrovství Evropy ve fotbale. Kdysi jsem měl rád vaše komentování, ale poslední dobou se to nedá poslouchat. Arogantní, zesměšňující, bohorovný komentář postavený na plcích a narážkách, to je vaše úroveň. Velmi jste se změnil,” napsal Bosákovi rozhořčený slovenský divák Slavomír.

Koukám, že jste slovenská chlouba. Slušný, vychovaný, jen trochu zakomplexovaný. A zřejmě odborník na komentování. Ale takových tady máme dost. Nemusíte přidávat další vzorek tuposti. Na rozdíl od vás jsem nepoužil žádný vulgární výraz, jen jsem si v soukromé konverzaci s kolegou – ne v přenosu – dovolil vtip. Vy jste se v rozhovoru s přáteli nikdy neotřel o Čechy? Neřekl bych. A vzhledem k mé slovenské ženě a velké části rodiny na Slovensku těžko někdo může pochybovat o mém vztahu ke Slovensku. Ale to vy těžko pochopíte. Upřímně, jestli se někdo uráží kvůli nevinnému vtípku, opakuji, navíc v soukromé konverzaci, hodně to o něm a jeho sebevědomí vypovídá,” odpověděl mu dlouze a ukřivděně Jaromír Bosák.

Jaromír Bosák neudělal podobný přešlap poprvé. Před několika lety po utkání Slavie s Mladou Boleslaví rovněž zapomněl vypnout mikrofon a diváci tak mohli slyšet následující: “To mi řekni, trénujou oni vůbec střelbu, třeba ji mají zakázanou od doktora?“ ptal se tehdy komentátor kolegy. “Teďka jsem se koukal, jak šli ze hřiště, on se směje, ten malej Černý. Já bych byl nasr… A on s tím Boleslavákem jde a směje se,“ odpověděl spolukomentátor Táborský.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
302 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments