“Je to jako byste pohřbívali někoho blízkého,” rozplakal se Jiří Písařík, když popisoval situaci Bohemia Energy

Miliardář a majitel společnosti Bohemia Energy Jiří Písařík poprvé po ukončení dodávek elektřiny a plynu svým zákazníkům vystoupil na veřejnosti. Rozhodl se zveřejnit svou verzi událostí, jak k celé situaci došlo.

Tisková konference začala velmi pochmurně. Když dostal slovo Jiří Písařík, nastalo dlouhé mlčení a přiznání, že neví, jak vlastně má začít. Majitel společnosti byl zjevně duševně pohnutý a měl slzy na krajíčku.

Písařík nechce odcházet s dluhy

Je to jako byste pohřbívali někoho blízkého,” vysoukal ze sebe nakonec Písařík s tím, že řízení firmy bylo jeho každodenním chlebem po dobu 16 let a nedokáže si představit, že tomu tak již nebude. V té chvíli již viditelně plakal.

Písařík se také omluvil zákazníkům společnosti. Je si vědom toho, že jsou teď v tíživé situaci. Zároveň ujistil, že udělá vše pro to, aby Bohemia Energii zavřel co nejslušněji a nezůstaly po něm dluhy.

Foto: Shutterstock

Takový skok nikdo nečekal

Obchodní ředitel Bohemia Energy Libor Holub se pokusil popsat model fungování firmy a zdůraznil, že za dobu existence společnosti uspořila svým zákazníkům významné částky za elektřinu a plyn. Zároveň zdůraznil, že existence Bohemia Energy přispěla k výrazné konkurenci na trhu s energiemi. To se teď prý zhorší.

Důvodem konce Bohemia Energy byl podle Holuba nepredikovatelný vývoj cen energií. Takový skok je z historického hlediska zcela mimořádný. Nárůst cen plynu, který se odehrál v rámci několika málo měsíců, odpovídá zdražování, které se mělo odehrát za příštích deset let.

Podle Jiřího Písaříka došlo k tomu, že dodavatelé poslední instance zneužili situace a zákazníkům napálili přemrštěné ceny. Podmínky DPI označil za “šílené”, když jeho dosavadní zákazníci teď musí hradit desetitisícové zálohy.

Bohemia Energy před třemi týdny oznámila, že přestává dodávat elektřinu a plyn svým zákazníkům. Jde o stovky tisíc domácností, které spadly do drahého režimu dodavatele poslední instance a musí si najít nového standardního dodavatele. Ti už ale mají nové ceníky a energie prodávají výrazně dráž než před několika týdny.

Foto: Bohemia Energy

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments