Jeden z největších masových vrahů v Česku. Kryla ho maminka, vraždil už jako dítě

Svatoslav Štěpánek alias roudnický netvor byl svou matkou natolik milovaný, že i ona přehlédla skutečnosti, které Štěpánek páchal. Svého nejmladšího benjamínka si hýčkala a rozmazlovala, on za jejími zády nemilosrdně vraždil.

Toho, že se Svatoslavem Štěpánkem není něco v pořádku, si všímalo i okolí již v jeho raném věku. Oproti svým vrstevníkům, kteří obdivovali auta, hráli fotbal a vyváděli jiné klučičí lotroviny, Štěpánek rád vysedával na hřbitově a pozoroval hrobníka při své práci. Nebylo ani žádným tajemstvím, že rád týral zvířata a ubližoval svým spolužačkám, dokonce pobodal svého spolužáka.

Malý Bedříšek se stal první Štěpánkovou obětí

Štěpánek se neštítil ničeho, ve svých 16 letech hlídal pětiletého chlapce Bedříška, chlapec mu ale natolik lezl na nervy, že ho ubil sekyrou, rozčtvrtil a kusy těla schoval na zahradě. V roce 1932 ubodal v pražské Tróji dívku a odřízl jí ňadra. To, že Štěpánek nenáviděl ženy dokazoval neustále, například postřelením dvou cyklistek. Tou první byla 13letá Růžena a druhá byla matka dvou dětí, která se mu ubránila vlastníma rukama. I když obě ženy podaly policii popis Štěpánka, jeho matka v domnění, že doma leží nemocný, mu nevědomky poskytla alibi.

Foto: Shutterstock

Zavraždil i svou sestřenici Jiřinu

Svému nešťastnému konci se nevyhnula ani mlékařka Františka, kterou vrah zastřelil, tělo rozsekal, prsa odřízl a opět zakopal na zahradě. Všechno má svůj konec, i Štěpánkovo vraždění. Osudným se mu stal den, kdy ho navštívila jeho sestřenice Jiřina. Ta měla za úkol mu přinést jídlo, protože jeho maminka byla na Slovensku. Svatoslav jí prostřelil hlavu a vložil do vany, aby ji mohl naporcovat. S příchodem své tety, která se po Jiřině sháněla však nepočítal. Lekl se, vyskočil z okna a chtěl se oběsit. To mu však překazil kolemjdoucí, následně padl do rukou policie.

Dne 8. listopadu 1938 Štěpánkovo vražedné řádění skončilo, byl v pankrácké věznici popraven. Dodnes se však neví, kde jeho tělo skončilo.

Foto: Shutterstock, zdroj: Wikipedia, Serialkillers

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments