Jezero, které je zdrojem vody pro miliony lidí, dramaticky vysychá. Ustupující voda postupně odhaluje děsivé záhady

Americké jezero Mead je největší vodní nádrží v Americe, zásobuje vodou Arizonu, Kalifornii, Nevadu a část Mexika. Proto není divu, že neustále klesající hladina vody v něm je alarmující. O to horší je to, co začíná jezero ze svého nitra vydávat na světlo světa. Jakých nálezů se ještě dočkáme?

Děsivé nálezy, které vyplouvají na povrch

Od 1. května 2022 začalo jezero odhalovat skrytá tajemství. Tento den totiž bylo vyplaveno první lidské tělo. Na místo byli ihned přivolání rangeři a koroner posléze potvrdil, že se jedná o oběť střelby. Tomu, že se jednalo o vraždu, napovídalo již to, že tělo bylo uloženo v barelu. Po tomto objevu následoval nejenom nález dvou dalších lidských ostatků, ale také potopených člunů a strojů z druhé světové války. Vyplavené nálezy podle odborníků rozhodně nejsou poslední.

Doposud vyplavené lidské ostatky možná nejsou jediné

Detektivové se totiž shodují na tom, že postupně bude objeveno více lidských těl, která byla v minulosti do jezera vhozena. S neustále se snižující hladinou vody se dočkáme možná i objevení trosek letadla Boeing B-29 Superfortress, který se do jezera zřítil v roce 1948.

Neustálý úbytek vody v jezeře ohrožuje miliony domácností

Kromě toho, že neustálý úbytek vody vydává na denní světlo tajemství z jezera, znamená také ohrožení zásobování vodou pro miliony domácností. Voda v jezeře totiž klesá opravdu neuvěřitelnou rychlostí a lidé začínají pomalu propadat panice, protože na zdroj vody z jezera Mead spoléhá 40 milionů lidí. Pro lepší představu o drastickém úbytku vody přidáváme údaj z července letošního roku, kdy byla hladina vody 53 metrů pod hranicí úplného napuštění.

Kdy snižování hladiny amerického jezera Mead přestane a co vše ještě vydá ze svého dna, to je zatím ve hvězdách.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheSun, CNN

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments