Jiří D. se mstil podle seznamu. Stihl zastřelit úřednici a poleptat kolegyni

Včera se bohužel potvrdilo, že se po Praze několik dní pohyboval šílenec Jiří D. (66), který byl skutečně nebezpečný. V úterý totiž postřelil pracovnici Úřadu práce, která následně svým zraněním podlehla.

Policie v té době po muži již pátrala, protože už předtím byl ve vážném podezření, že poleptal jinou ženu kyselinou a že ve svém bytě nastražil výbušný systém. Ten nakonec zranil policistu, který do bytu chtěl vstoupit v rámci pátrání, ale pravděpodobně byl určen někomu jinému.

Z jednání Jiřího D. lze totiž vyčíst jednoznačný vzorec. Tento dlouhodobě nespokojený muž se zřejmě rozhodl pomstít všem, kteří mu, podle jeho názoru, prováděli různá příkoří.

Po střelbě na Úřadu práce do Vinohradech se pátrání rozběhlo naplno a zapojili se do něj prakticky všichni policisté. Nad Prahou létal i vrtulník. Muže se nakonec podařilo zajistit, a to i díky městskému kamerovému systému. “Kriminalisté muže vypátrali a zadrželi v Palackého ulici za pomoci donucovacích prostředků,” uvedla mluvčí policie Eva Kropáčová.

Podivné chování se u Jiřího D. začalo projevovat už poté, co mu společnost Aero Vodochody neprodloužila pracovní smlouvu. On sám si to vykládal tak, že to je výsledek pomluvy od kolegyně, která ho měla svádět. Ona však tvrdila přesný opak. Stalkovat měl naopak on ji. Už ve firmě se někdy projevoval zvláštně a toto byla poslední kapka, proč mu nebyla smlouva na dobu určitou prodloužena. Právě dotyčná kolegyně se stala jeho prvním terčem útoku kyselinou. Ještě předtím o ní i bývalé firmě šířil na internetu nenávistné komentáře. S oblibou je natáčel na Youtube.

V žaludku mu ale ležela i pracovnice Úřadu práce. Ta mu totiž podle jeho názoru nepřiznala podporu v nezaměstnanosti, na kterou si činil nárok. “Úřednice provokuje a snaží se vyvolat střet, kde já budu dohnán k nekorektnímu jednání a budu obviněn z ublížení na zdraví,” uvedl podle serveru Blesk.cz Jiří D. na internetu. Své výhrůžky zjevně naplnil.

Když se policisté po útoku kyselinou vydali do bytu Jiřího D., explodovala zde nastražená výbušnina, která zranila jednoho z policistů. To možná sám muž nezamýšlel. Mohl totiž cílit na majitelku bytu, s níž se několikrát soudil a které měl dlužit na nájemném.

Je pravděpodobné, že seznam Jiřího D. čítal ještě více jmen lidí, s nimiž se tento muž zapletl. Těm už naštěstí neublíží.

Foto: Policie ČR

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments