Jsou to dlouhodobí šmejdi, řekl Babiš o Bohemia Energy, která nechala na holičkách milion domácností. Premiér pro ně chce nižší cenu energií

Premiér Andrej Babiš se tvrdě opřel do společnosti Bohemia Energy, která náhle ukončila činnost a zastavila dodávky elektřiny a plynu pro milion domácností. Ty teď musí řešit přechod k jinému dodavateli, který jim však nabídne už odběr za vyšší ceny. Babiš chce situaci řešit, jak oznámil na tiskové konferenci.

Čtěte také: Bohemia Energy náhle ukončila činnost. Až milion domácností je bez dodavatele elektřiny a plynu, musí hledat nového za výrazně vyšší ceny

Prodávali energie, které neměli nakoupené

Bohužel u Bohemia Energy dlouhodobě docházelo k velice negativním jevům. Nekalé obchodní praktiky, klamavé praktiky, dokonce šmejdovské praktiky. Skutečně, tahle firma nemá vůbec dobrou pověst a ERÚ to opakovaně řešilo pokutami,” prohlásil tvrdě Babiš na adresu končícího dodavatele na tiskové konferenci. “Tahle zkušenost nás vede k tomu, abychom zásadním způsobem změnili zákon.

Podle Babiše není možné, aby dodavatel prodával nějaké zboží, tedy elektřinu a plyn, které nemá nakoupené. Naráží tak na skutečnost, že Bohemia Energy lidem zafixovala ceny na mnoho let, ale sama nakupovala energie na poslední chvíli na burzách. To už by se jí teď ale nevyplatilo, protože ceny extrémně vzrostly.

Foto: Shutterstock

Únosné ceny pro domácnosti

Lidé se nemusí bát, že by nedostávali elektřinu a plyn. Máme tu institut takzvaného dodavatele poslední instance, to znamená, že šest měsíců po této negativní události spotřebitelé mohou vybrat náhradního dodavatele,” vysvětlil Babiš.

Premiér také chce, aby Energetický regulační úřad ve spolupráci s dodavateli poslední instance zajistil únosnou cenu energií. Hrozí totiž, že lidem bude účtována vysoká, aktuálně tržní cena, která může být i více než dvakrát vyšší než to, co platili dosud.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments