18. 7. 2024

14 příspěvků u článku “Jak dlouho budou trávit Češi v důchodu? Podmínky se změní

 1. Češi si vládnout nedovedou. Provést revizi hranic od roku 1918_Cechy pod Německo, Morava pod Rakousko.

  1. A Evropská unie to umí? Deleguje se tam jen samí politický povl, ze všech členských států. Tito mamlasové pak závazně rozhoduji o nás všech. Všechny staty musí Směrnice EU harmonizovat do svých zákonů. Poslanecká sněmovna a Senát nám jsou naprosto k ničemu.

 2. Uhradit 70 miliard? Vždyť to zase někdo z vlády rozkrade .
  Dělníci to zaplatí a deficit s dluhy a neustále prohlubující inflací zase budou tam kde jsou

 3. Zrušením superhrubé mzdy přišel státní rozpočet ročn3 o 88 miliard Kč. Ať to vrátí zpátkY a nemají problém

 4. Kolik nás stojí Ukrajinci a jiní nemakačenka na dávkách a zčeho je platí.Důchodci si důchod vydělali to že jejich peníze stát používá pro netáhla a podobně není nic jiného než zlodějna.

 5. On je víc než pomyslný Bůh, proto to může navrhnout a tvrdit, poněvadž ti ví.
  Jak jsem rád, že je tam konečně někdo, kdo o sobě může veřejně říct, kdo je víc než já.

 6. Nevím v kterém roce to bylo a která vláda to schválila,ale jedná se,že se zatížila daň 1,- kč na pohonné hmoty pro dotací důchodu. Nevím kdy to zrušili.

  1. Ja ani nepamatuju že něco takového vůbec bylo, ale jak znám dnešní vládu tak zato může Bábiš.

 7. Jestli někdo věří, že Fialově vládě jde o nějakou udržitelnost důchodového systému, tak je velmi naivní. Tady jde o to zařídit aby se důchodu dožilo co možná nejméně Čechů a ušetřené peníze šlo rozfrcat jinde, na Ukrajinu a třeba na předražené americké vojenské šroty nebo aby šly ty ušetřené peníze prostě rozkrást. Jak myslíte, že se důchodový systém dostal najednou do tak obřího schodku, i přesto, že v čase covidu ubylo přes 14 tisíc vyplácených důchodů? Co se tu tak zásadního změnilo? Přibyly tu statisíce nových lidí z Ukrajiny, kterým jśou dávky vypláceny právě z důchodového účtu, což málokdo ví. Důchodci jsou pro tu současnou vládnoucí verbež snadným cílem, který se moc nebrání a ani nepatří do kategorie voličů současné vládnoucí squadry.

 8. Kalousek s Drabkem měli taky strach ze zadlužovaní. Okradli důchodce. Byla s toho ostudná valorizace 40 Kč. Hned na to prosadili Církevní restituce a koupili předražená letadla. Najednou jim nevadilo, že ty miliardy budou platit naše děti a vnoučata do roku 2042 včetně valorizací. To ještě stát platí flaňďáky, kteří se nám sem nahrnuli s Polska. Jsou to lháři. Schází jim jen peníze které by mohli rozkrast. Náš stat dává na důchody 8% HDP, průměr Evropy je 12% a ty staty které jsou naším vzorem už 30 let dávají 14-16% HDP. Jde jen o to jaké si vláda stanoví priority a co si ještě nechají lidé líbit. Politika této vlády je rozděl a panuj. Akci anti Babiš střídá akce anti důchodci. Zneužívají k tomu prodejné novináře.

 9. Slouha Pětihnusu pomáhá odírat důchodce, současnosti ale hlavně v budoucnosti. Pravá příčina záseku ve státní kase je lifrování zbraní do válečného kotle a výživa občanů cizí země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *