Koalice ANO a SPD? Ale bez Babiše, vzkázal Okamura. “Zradil a zklamal”

Na základě posledních předvolebních průzkumů se objevily modelace vlád, které by po volbách matematicky vycházely. Posilování Hnutí ANO a SPD by na základě současných preferencí umožnilo sestavení takové vlády. Vysocí představitelé obou stran se navíc v médiích vyjádřili, že by si takovou koalici dovedli představit. Uvedl to Radim Fiala za SPD i Radek Vondráček za Hnutí ANO.

Jenže šéf SPD Tomio Okamura to vidí přeci jen trochu jinak. Poté, co neprošel jeho pokus zrušit pandemickou pohotovost, a to i kvůli hlasům ANO, namířil Okamura na premiéra Andreje Babiše ostrými slovy. “Od začátku říkáme, že pandemický stav je špatný. Požadujeme návrat k normálnímu životu a uznávání protilátek jako dokladu bezinfekčnosti,” uvedl Okamura po hlasování na tiskové konferenci své strany.

A navíc se vyjádřil také k přijetí evakuovaných osob z Afghánistánu. “Neumíme si představit, že by byl premiérem Andrej Babiš. Prostě zradil a zklamal. Zklamal nás, že přijal prvních 170 islámských migrantů.”

Naráží tak na rozhodnutí české vlády, která se rozhodla pomoci lidem a jejich rodinám, kteří v Afghánistánu pomáhali české armádě a jimž po převzetí vlády radikály z Tálibánu hrozila smrt.

Okamura informoval také o tom, že po volbách chce jednat se všemi stranami. Jeho podmínkou pro vstup do případné vlády by však byl ústavní zákon o referendu, který by umožnil hlasovat také o odchodu České republiky z Evropské unie.

Foto: SPD, zdroj: tisková konference SPD v Poslanecké sněmovně

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments