Komentář: Probuďte se! Do škol se nikdo vracet nebude, čeká nás samovolný lockdown

Epidemiologická situace v České republice se zhoršuje neuvěřitelným způsobem. Chtělo by se říct, že přesně před tímto odborníci zhruba před měsícem varovali. Připomeňme si, že to byla také doba dnes už legendárních výroků ministra Blatného o tom, že do obětí covidu počítáme i autonehody, případně o něco později vzpurného odmítání německé pomoci, o niž teď na poslední chvíli škemráme poté, co jsme Němce ještě stihli urazit. Ono je to ale ve skutečnosti ještě horší než experti počítali.

Důkazem naprostého zmaru je chaos na ministerstvu zdravotnictví, jehož vysocí představitelé zřejmě už tuší nebo spíše vědí, co způsobili. Vrcholem jejich arogance a alibismu jsou potom slova náměstka Vladimíra Černého, který prohlásil, že za současnou situaci nikdo nemůže. Že je to zkrátka katastrofa jako každá jiná. Druhým dechem dodal, že nemocnice zřejmě zkolabují. Nebylo však patrné, že by ho to nějak zvlášť trápilo. Ono také co čekat od člověka, který do poslední chvíle situaci spolu s ministrem Blatným bagatelizoval a navzdory vyjádřením lékařů z první linie trval třeba na tom, že k žádné selekci pacientů nedochází.

Že už žijeme v naprostém absurdistánu, dokládá i dění na české politické scéně. Na jedné straně se tak nějak řeší to, že nám pravděpodobně zkrachuje zdravotnický systém, přičemž nikdo si doopravdy nedokáže představit, co to bude znamenat, na druhé straně se potom jakoby finišuje s návratem žáků do škol. Do toho si ministr Jan Hamáček hodil další ze svých kšeftů, kdy nakoupil čínské testy pro školáky přes drahého prostředníka, a to poté, co se v Rakousku ukázalo, že tyto testy nefungují a budou nepoužitelné.

Návrat žáků do škol je naprostá utopie. Naopak teď dojde k tomu, že do škol nebudou chodit ani žáci prvních dvou tříd, ať už to vláda nařídí nebo ne. Za týden za dva se naplno ukáže hrůza, kterou virus už v tuto chvíli způsobil a kdy se jen čeká, až dorazí do nemocnic. Pokud se vláda do té doby neodhodlá k nejtvrdšímu možnému lockdownu, přijde onen tolik vzývaný lockdown samovolný. To znamená, že se lidé jednoduše sami zavřou doma a nebudou vycházet, protože v televizi uvidí, jak se umírá na chodbách nemocnic nebo nedejbože rovnou na ulici. To bude také důkazem naprostého selhání státu, kterému se už úplně vše vymklo z rukou.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments