Komentář: Tajemný veřejný vzkaz Babiše juniora otci je pro premiéra varováním, že něco může prasknout

Andrej Babiš mladší po delší době opět veřejně promluvil. Tentokrát z toho není takový poprask na první dobrou jako když jsme se před dvěma lety dozvěděli, že premiér svého syna v podstatě nechal unést na Krym, aby se náhodou nerozpovídal před vyšetřovateli Čapího hnízda. Velký potenciál mají i aktuální výroky mladšího Babiše, byť zatím můžeme jen odhadovat, jak velký.

Jiří Kubík ze serveru Seznam Zprávy vedl s Andrejem Babišem mladším velmi otevřený, takřka až přátelský rozhovor, který vyplýval z toho, že premiérův syn považuje novináře do značné míry za svého zachránce. Díky němu se zbavil tlaku, který na něj zjevně vyvíjel zvláštní manželský pár Protopopovů a navíc ukázal otci, že si s ním nemůže dělat, co se mu zamane.

Babiš mladší v rozhovoru působí v poměrně dobré kondici a sám říká, že by se rád v dohledné době vrátil do normálního života. Celé interview se nese v duchu toho, že už chce mít od kauz svého otce, do kterých byl zjevně vmanipulován, pokoj a tlustou čáru udělal i za vyšetřováním svého únosu nebo, jak on říká, zavlečení na Krym.

Premiérův syn už se v průběhu rozhovoru ujišťoval, že na jeho závěr bude mít příležitost otci něco vzkázat. A když prostor pro tento vzkaz přišel, mohli být mnozí zklamáni.

Vyžaduji od něho, aby mě kontaktoval, aby mi napsal e-mailovou adresu, kontakt na osobu, které mě představil v roce 2014, kdy jsem měl těžkosti v Travel Service. On mi prostě zařídil schůzku s jedním člověkem a ten mi dal vizitku, byznys kartu, měl jsem mu poslat své CV, resumé, ale bohužel jsem tu vizitku ztratil. Takže bych chtěl, aby mi můj otec poslal kontakt na tohoto člověka mobilem, esemeskou. To je všechno, co chci mu vzkázat,” řekl Babiš junior.

Přestože to pak Andrej Babiš odůvodňuje tím, že si takto chce pojistit, aby se mu otec ozval, byť předtím prohlásil, že v kontaktu jsou, je těžké nepovažovat to za zástěrku. Syn premiéra takto zjevně vysílá kódovaný vzkaz nebo spíše hrozbu. Jen oni dva ví, co bylo v pozadí této situace. Babiš mladší však svému otci tímto způsobem chce zjevně něco naznačit. “Něco vím, a když bude potřeba, tak to řeknu,” je jednoznačně cítit za jeho slovy. Teď je jen otázkou, co to je a zda se to někdy dozvíme.

Foto: Shutterstock