“Končím,” oznámil člen Pirátů po osmi letech. Popsal, co je v této straně špatně a finanční katastrofu, která hrozí

Ne všichni členové a podporovatelé Pirátské strany jsou spokojeni s tím, kam partaj směřuje. Ve svém příspěvku na otevřeném Fóru Pirátské strany to popsal dlouholetý člen Vojtěch Vopařil, který zde oznámil, že po osmi letech členství ukončuje. Připojil také podrobné důvody, proč tak činí.

Když jsem se v roce 2010 stal příznivcem a poté v roce 2013 členem, viděl jsem za pirátskou nálepkou liberální stranu, která chce podporovat individualitu a svobodu jednotlivců a zároveň chránit právo na soukromí, která chce vyvíjet společnost za pomoci vzdělávání lidí reálnými poznatky, bojovat proti praktikám monopolů a oligopolů, a co se týče státu, ten přivést do digitální doby a co nejvíce otevřít lidem. Stačí se podívat na tehdejší programy, co v nich bylo,uvedl Vojtěch Vopařil.

Ovšem směřování strany se podle něj až příliš změnilo a dnes dělá v podstatě podobnou politiku jako Strana zelených. Ačkoliv Vopařil kvituje například podporu cyklodopravy či sňatky stejnopohlavních párů, vadí mu vehementnost, s jakou Piráti tato témata prosazují a že v podstatě nepřipouští žádnou diskuzi.

Na druhou stranu, vzhledem k dění na západě, kde je jedinec, který by se zdráhal nazvat svazek homosexuálů manželským pomalu vyloučen ze společnosti, se mi nelíbí hyperkorektivismus, který ve straně sílí. Jestliže tak snadno došlo k přejmenování Mladých Pirátů na Mladé Pirátstvo, mohu se obávat, že budeme brzy chtít poučovat novináře, aby nepoužívali pojem divák, ale neutrální obecenstvo, jak to dělají Zelení. Zmínil jsem jeden příklad, ale nějak mám bohužel takový pocit obecně, byť teď nedodám další podklady,” uvedl Vopařil.

Ze všeho nejvíce ho však trápí budoucnost České republiky, kterou vzhledem ke Green Dealu vidí problematicky. Uvědomuje si skutečnost, že tato země je jednou z nejprůmyslovější v celé Evropské unii a chystané změny na ni budou mít obrovský dopad. “Ekologie je správná věc, ale tohle je spíše šílenství. Stačí když slyším Mikuláše Peksu a je mi jasné, že pokud by u vlády v ČR byli jemu podobní, byla by to pro mnoho lidí finanční katastrofa. Ačkoli musím podotknout, že jsem toto tušil chování tušil (ono u většiny stran jsou zvolení zástupci do EP značně progresivističtější) a do EP jsem volil jinou stranu, zatímco u čelných parlamentních kandidátů mám ještě důvěru v jistou uměřenost,” napsal bývalý Pirát.

Tato slova v některých dalších členech Pirátské strany rezonují. Faktem je, že tato strana začínala mimo klasické pravolevé dělení politického spektra a sledovala především zájmy osobní svobody. Teď však hájí spíše levicová témata a plně podporuje Evropskou komisi v jejích rozhodnutích o budoucnosti členských států.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít
Tlaky na zvýšení bezpečnosti dopravy na evropských silnicích velmi rychle sílí. Už nějakou dobu se připravují podrobné plány na to, jak docílit do roku 2050 naprosté absence fatálních nehod. Již v roce 2030 by se jejich počet oproti současnému stavu měl snížit na polovinu. Je tedy jasné, že změny budou muset být překotné a že se řidičů velmi výrazně dotknou. Samá omezení Na jedné straně se chystají regulace pro některé skupiny řidičů, jako jsou důchodci nebo mládež, na straně druhé potom velmi citelná opatření, která se dotknou všech. Řeší se to na úrovni celé Evropské unie, tudíž to bude platit ve všech členských státech včetně České republiky. A na jeden velký zlozvyk českých řidičů si úředníci opravdu výrazně posvítí. Nejde o nic jiného než překračování povolené rychlosti. Když vyjedete do zahraničí, zjistíte, že tam se povolených rychlostí řidiči drží mnohem více než v tuzemsku. Je to dáno mírou kontrol, ale také sankcemi, jež jsou v Česku stále velmi mírné. Problematická je především rychlá jízda v obci. Ovšem opravdu nepříjemné to začne být až ve chvíli, kdy rychlost překročíte o 40 km/h a jedete ve městě třeba devadesátkou. To se třeba na okreskách může jednoduše stát, když nedáte včas nohu z plynu. V takovémto případě můžete přijít o řidičský průkaz, i když se to často řeší jinak. Evropská unie chce ale ještě podstatně více přitvrdit. Řidičský průkaz má být odebrán už při překročení povolené rychlosti o 30 km/h. Jde sice o snížení o pouhých deset kilometrů v hodině, ovšem výsledný efekt může být opravdu nepříjemný. Ještě vám to opepří Navíc bude zavedena i další změna. Když dnes překročíte rychlost nebo uděláte podobný přestupek v jiné zemi Evropské unie, zřejmě vás to přijde draho, ale neztratíte možnost řídit ve své domovské zemi. Na tu se odebrání řidičského oprávnění nevztahuje. Brzy to však má být jinak. Záznam o odebrání řidičského oprávnění bude v kterékoliv zemi zanesen do společného evropského systému a výsledkem bude zákaz řízení po celé Evropské unii. Čtěte také: Řízení večer a v noci bude v Česku omezeno. Spousta lidí nebude smět po setmění vyjet na silnici V této souvislosti je třeba se připravit na to, že v řadě zemí budou silniční pravidla ještě přísnější, než jaký je základ chystaný Evropskou unií. Vždyť v mnoha městech se brzy bude smět jezdit maximálně 30 km/h. Pokud byste tam jeli omylem šedesátkou, přijdete o řidičský průkaz a bude se to vztahovat i na Českou republiku. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Ještě poměrně nedávno bylo českým domácnostem doporučováno, aby přešli z kotlů na tuhá paliva na plynové kotle. Ty tu s námi měly být desítky let, a to i v rámci přechodu na nízkoemisní energetiku. Nikdo totiž nepočítal s tím, že se někdo pokusí ve snaze o co nejekologičtější provoz skoncovat právě i se zemním plynem. Takhle to brzy bude Jenže přesně to se teď děje. Ačkoliv se o tom stále příliš nemluví, faktický konec plynových kotlů už je v rámci Evropské unie naplánován. Stát by se tak mělo již v roce 2029. To není zrovna vzdálený termín, jelikož to nastane za pouhých pět let. Ještě to sice není schváleno, avšak všechno k tomu směřuje. V Evropě jsme si v poslední době zvykli dávat podobné závazné cíle, byť je otázkou, co se stane, až do těchto termínů dospějeme, ale nebudeme mít hotová náhradní řešení. Termíny se pochopitelně mohou prodlužovat, ovšem když je k něčemu dopředu vydán zákaz, znamená to především to, že výrobci se na daný výrobek přestávají orientovat a pochopitelně začnou i omezovat a zastavovat jeho produkci. Pakliže tedy pojedeme na této notě, v roce 2029 žádné nové plynové kotle stejně nebudou, jelikož se již nevyrobí. V tento rok by měl začít platit zákaz jejich prodeje. Nikoliv snad přímo, ovšem zajímavou oklikou. Nesmyslná účinnost V rámci snahy o takzvaný ekologický design budou připuštěna pouze taková zařízení, která budou mít minimální účinnost 115 procent, a to namísto současných 86 %. To je hodnota, kterou plynové kotle nemohou splnit. Jednoduše tak z nabídky budou muset vypadnout. Čtěte také: Loni si koupili tepelné čerpadlo za 500 tisíc, aby ušetřili. Teď Češi litují, stát jim schválně zdražil elektřinu o desítky tisíc A jak to bude dále, už není těžké uhodnout. Nějakou dobu se ještě nechají běžet ty plynové kotle, které už jsou v domácnostech nainstalované, ovšem postupně se začne zvyšovat tlak na to, aby se i ty definitivně vyměnily za tepelné čerpadlo, navzdory tomu, že do řady domů není toto zařízení vhodné. A potom přijde zákaz, podobně jako letos s kotly 1. a 2. emisní třídy, které od září tohoto roku již nesmíte používat, a to pod hrozbou pokuty. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Placení daní je nutnou, avšak velmi neoblíbenou součástí života. Málokdo to chápe v širším celku, že hrazením těchto poplatků přispívá na provoz státu, případně si hradí důchodové a zdravotní pojištění. Ať už jsou daně jakkoliv vysoké, vždy vám bude připadat, že byste měli platit méně. Jak optimalizovat daně v roce 2024 Dá se na to ale podívat také z druhé strany. A sice, že vysoké daně jsou vlastně příjemnou starostí. Nutnost je platit totiž znamená mimo jiné to, že vyděláváte poměrně slušné peníze. Ale takto to asi nikdo nechápe. Pravdou ale je, že lidé se stejnými výdělky mohou platit velmi rozdílné sumy. Záleží totiž hodně na tom, jak dobře své daňové přiznání optimalizujete a zda využijete veškerých možností, jak si zátěž snížit. K tomu jsou nejlepší slevy na dani, které v některých případech můžete letos, tedy za rok 2023, uplatnit naposledy. Jde například o školkovné ve výši 17 300 Kč za každé dítě, ale třeba i slevu na manželku ve výši 24 840 Kč. Dále to jsou třeba sleva na studenta nebo na první, druhé, třetí a další dítě. Jaké slevy na dani lze za rok 2023 uplatnit TitulMaximální sleva na daniSleva na poplatníka30 840 KčSleva na první dítě15 204 KčSleva na druhé dítě22 320 KčSleva na třetí a další dítě27 840 KčSleva na invaliditu 1. a 2. stupně2 520 KčSleva na invaliditu 3. stupně5 040 KčSleva na držitele průkazu ZTP/P16 140 KčSleva na manželku/manžela24 840 KčSleva na manžele ZTP/P49 680 KčSleva za umístění dítěte – školkovné17 300 KčSleva na studenta denního studia4 020 Kč Jak dále ušetřit? Slevy na dani se odečtou přímo z daňové povinnosti a jsou tedy nejefektivnějším způsobem, jak ušetřit. Ovšem máme tu i další možnosti, kterou představují nezdanitelné části základu daně. V součtu jde o sumu, kterou nebudete muset zdaňovat. TitulMaximálně můžete uplatnitÚroky z hypotečního úvěru300 000 KčPenzijní připojištění24 000 KčSoukromé životní pojištění24 000 KčDary30 % ze základu daněOdborové příspěvky1,5 % zdanitelných příjmů nebo 3 000 KčPlatby za zkoušky10 000 Kč, pro ZTP 13 000 nebo 15 000 KčOdběr krve3 000 KčDarování kmenových buněk20 000 Kč Čtěte také: Kdo má v Česku bankovní účet, může okamžitě přijít o 19 400 Kč. Dejte si pozor, jinak budou peníze rychle pryč Dokdy přidat daňové přiznání Jak vidno, možnosti tu stále jsou a byla by škoda jich nevyužít. Pokud jde o termíny, potom na daňové přiznání máte čas až do 2. dubna 2024. Jednoduše si lze ale termín prodloužit tím, že přiznání podáte elektronickou formou. Potom musíte splnit termín 2. května 2024. Obecně se počítá ještě se lhůtou pěti dnů, v rámci které vám nebude vyměřeno penále. Potom už ale úřady postupují tvrdě. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

49 Replies to ““Končím,” oznámil člen Pirátů po osmi letech. Popsal, co je v této straně špatně a finanční katastrofu, která hrozí

 1. Piráti jsou odnoží nadnárodní organizace Pirátská internacionála PPI. Členství v takové organizaci zavazuje k plnění instrukcí organizace. Vedení Pirátů zřejmě obdrželo z mateřské organizace instrukce. Z Pirátů se prostě stala další systémová strana, kontrolovaná ze zahraničí aby neustoupila ani o píď od progresivního narativu, jehož součástí jsou nesmysly jako multikulturalismus, agendy LGBT, gender, Green deal apod.. Podobné je to s politiky, kteří jsou členy jiné nadnárodní chobotnice Aspen institut. Ti taky vykonávají instrukce globalistické organizace, které jsou v drtivé většině proti zájmům ČR a českého národa. To tu sledujeme už přes 30 let a nezmění se to, dokud lidi nepošlou ve volbách k šípku strany a politiky, napojené na cizí organizace.

   • Bohužel je to tvrdá pravda. členem tohoto klubu se udajně stal i Babiš..Josou¨této party členové napříč politickým spektrem i justice,
 2. Piráty nevolím, volím SPOLU, ale byli by druhá volba. Poslední komunisti z ANO a KSČM. Smrt komunistům a Babišovi!!

  1. Takže budete volit ty, co se od roku 1989 podíleli (nebo podporovali) na rozkrádání České republiky. A věříte tomu, že už to dělat nebudou?

   1. Ano, kapitalismus je jeden z nejhorších systémů. Problém je, že ho mají tak zvané v rukou ti nejbohatší z nás a ti se jen tak výhod, které že systému pro ně plynou, rozhodně nezbaví. Naopak systém budou všemi prostředky usilovně bránit! Je to několik milionů proti několika miliardám a to je dlouhodobě těžko udržitelné! Jednou se to pomyslné ucho utrhne! Historické revoluce a ta příští bude velmi krvavá!

  2. Když jinému vyhrožuješ smrtí, rád bych se ti díval do tváře až někdo s opačným názorem to vezme vážně. Hrdino

 3. To že piráti je banda netahel.kecalistu.udavacu.podvratnych živlů nikdy nepracující. Hulici vedení zločinců EU jako zruda.Pexa Zadechovsky je nám známo ale i na ně dojde je to odpad každé společnosti a Bartoš Michálek Richterová atd vytvořili fanatiků zelených teroristu

 4. Piráti jsou stejné zlo jako komouši v roce 1948 !!! Prosím všechny slušné občany s mozkem v hlavě NEvolte ani jednu z koalic jak PiratStan tak Spolu !!! Jedna horší volba než druhá pro 65% národa a stále ještě naši republiku !!!

  1. A koho mám volit? Rád se od Vás nechám správně nasměrovat. Když už tedy nemám ten mozek v hlavě.

 5. Má pravdu, z naprosto stejných důvodů mám obavy z účasti pirátů ve vládě. Bojím se že nám sem zavlečou tuhle deformovanou západní mentalitu pokud jde o všemožné menšiny a životní styl celkově. Měli bychom bránit tradiční hodnoty , národnostní složení našeho státu a tradiční český životní styl. A rovněž se obávám brutálních nákladů ekologické reformy, kde vůbec není vyřešené její financování a tak nějak se předpokládá že to celé zaplatí spotřebitelé na vrub brutálního růstu spotřebitelských cen. Tohle volební období bude klíčové, protože se už budeme muset v ekologické reformě někam pohnout, pokud to chceme stihnout do roku 2050. A proto doufám že o parametrech a financování celé reformy nebudou rozhodovat koalice Spolu a Pirstan, , protože jinak to odskáčou ti nejchudší, kteří si už nebudou moci dovolit vlastní auto, budou muset brutálně šetřit předraženou elektřinou a energiemi a celkově budou žít v chudobě. Je třeba aby se náklady na celou reformu rozložily na několik příštích generací, stát si na to musí vzít úvěr, který se pak bude postupně splácet. Není možné aby to celé odnesla jen tato generace, která má také právo prožít svůj život bez odříkání

 6. Jj strana Zelených se u nás zdiskreditovala dřív, než se na západě stala módou a tak si ti zelení hyperkorektní levicoví bezmozci našli stranu Pirátů a zevnitř jí poměrně rychle mění na stranu Zelených2.0…:) Přesně tenhle typ lidí jásal v únoru 48 při projevech Gottwalda:) – tehdy byli progresivní komouši a taky chtěli změny ve společnosti, aby byla lepší, spravedlivější a bohužel víme jak to dopadlo – my ano, ale 20-30letí mladí blbečci ne, protože bolševiky a socialismus znají jen z učebnic historie a většina ani to ne… Tragikomické je, že Piráti a lidi co vymýšlely komunistické teze by se v obecné rovině shodli – lidi jako Marx se opravdu snažili stvořit novou lepší společnost – chtěli změnu. Bohužel, jediný fungující model je tržní kapitalismus a jeho konkurenční prostředí. Jakákoli snaha do tržního prostředí zasahovat vede k postupnému úpadku společnosti. Třeba ekonomický úpadek USA je některými odvážnějšími ekonomy dáván do souvislosti s “pozitivní diskriminací”, kdy jsou místa obsazována nikoli podle schopností, ale podle rasového a genderového klíče, což je defakto to samé, jako protekcionismus, kdy nějaký veřejný činitel či úředník dosazuje na volná místa své známé a příbuzné i když je spousta vhodnějších a chytřejších kandidátů… Evropa ještě navíc likviduje konkurenční prostředí dotacemi – pokud někdo vyrábí zboží nebo službu, o kterou mají lidi (trh) zájem, tak přece není nutné podnikatele dotovat, jako se to děje u “obnovitelných” zdrojů, elektromobilů a dalších a dalších věcí. Zásahy do volné soutěže jak na úrovni zaměstnanců, tak mezi podnikateli a firmami v USA i v Evropě, jsou jednoznačně krok zpět a větší konkurence je dnes dokonce i v Číně a proto tak ekonomicky roste. Snaha o vybudování “lepšího” a “spravedlivějšího” světa, kde jsou všichni se všemi kamarádi, se dá tolerovat tak u dětí do 10let – pak už by měl každý člověk dostat rozum, protože je to čirá utopie:):) Každý sice by chtěl žít na čisté, bezpečné planetě, kde muslimové nevraždí, Indové hromadně neznásilňují ženy a děti, kde se černošské státy dokáží o sebe postarat a nemají neustále nataženou ruku, nikdo s nikým neválčí, kde neexistují jaderné zbraně atd. – nic takového ale NIKDY NENASTANE!!!! Snaha o snižování uhlíkové stopy je marnost nad marnost – za každou tunu sníženou v Evropě, přibude 100tun někde jinde na světě. Stačí si spočítat, kolik uhlíku vyprodukuje 100mil lidí (cca 10xČR) o kterých ZA 1 ROK ZVÝŠÍ SVĚTOVOU POPULACI ROZVOJOVÁ SVĚT!!!! Jediný způsob, jak Zemi zachránit je bohužel ten, když tak 50% (4miliardy) lidí zmizí z povrchu planety… říkám bohužel, protože zatím to vypadá, že až dojde na lámání chleba, tak ti kdo zmizí jsme my a naši potomci…

 7. asi dva roky jsem sledoval na sítích piráty a musím říci, že mám z nich stejný pocit. Nedělal jsem to z toho důvodu, že bych chtěl je volit, protože jsem konzervativní volič ale chtěl jsem vědět, co to jsou za potížisty a musím říci, že s tím článkem se připojuji. Jakési sektářství a nadřazenost tohoto společenství je ohromující.

 8. Tak s prosazováním osobní svobody nemají Piráti dnes opravdu nic společného. Kdysi dávno jsem sympatizoval s jejich deklarovanou snahou o digitalizaci státu a s jejich snahou o podporu individuality i jistou nekonformnost.
  Dnes se z nich stala ultralevicová strana, která se snaží zlikvidovat suverenitu České republiky a nastolit zelený socialismus.

 9. Chování Pirátů se podstatně měnilo tak, jak se krátil čas do voleb. Postupně totiž přicházeli ke zjištění, že by je ve finále kvůli jejich plánům volilo jen málo voličů a tak otočili kormidlem o stoosmdesát stupňů a slibují to, co ostatní strany…Vrcholem všeho byl komplot se stranou STAN. Navenek se tváří, jako že je mezi nimi vše O.K., ale programově to skřípe až běda…Po volbách by se stejně rozsypali. Tady jde spíše o to, že víc lidí by volilo raději STAN než Piráty, ale musí brát na zřetel, že když hodí hlas pro STAN, dá ho zároveň i Pirátům…A to by si měli setsakra rozmyslet…Arogantní a mocichtivý Rakušan(STAN) také není dobrá volba, protože už jednou byli spolu s TOP 09 také ve vládě a škodili, až se hory zelenaly! Takže zítra, nebo v sobotu přijďte volit a vemte si sebou rozum!

 10. všichni jste strašně omezení co se perspektivy týče. Svět v současném uspořádání nemá šanci se dožít dalšího století. Samozřejmě je důležité žít v současnosti, ale s ohledem na budoucnost. změnu klimatu tu nikdo 30 let neřešil a když to někdo chce dnes dohnat, když už je skoro za pět dvanáct, tak ho nazýváme ekofanatikem. Suverenita států je v mezinárodní anarchii další velká překážka. podívejte se na střední východ, kde se kvůli tzv. suverenitě státu válčí už skoro 70 let. 70 let lidé odevzdávají neskutečné zdroje do svých armád kvůli sociálně a kulturně vykonstruované identitě. Každý, kdo kdy hrál nějakou strategickou hru chápe, že prohraje v moment, kdy dojdou neobnovitelné zdroje a on nebude moct dále produkovat jednotky a budovy. Když veškeré zdroje nacpal do svého vojska, které mu nezajistilo vítězstvi a zdroje ostatních hráčů. Pravý vítěz strategických her si za zdroje vybuduje spolehlivou obranu a pak inovuje infrastrukturu skrze kterou se muze dal neomezeně rozvijet

  1. Dá se souhlasit s tím, že se klima mění. Měnilo se ovšem v historii mnohokrát a míra vlivu člověka není jasná. Kdo si však myslí, že se klima napraví stavbou solárů, větrníků a náhradou aut elektromobily, tak jak to dělá EU, je s prominutím blbec. Jedinou nadějí je masivní využívání a rozvoj jaderných technologií, výroba syntetických paliv s využitím atmosférického CO2, vývoj geneticky modifikovaných rostlin, které bude možno pěstovat v uzavřeném cyklu a omezení drancování a znečišťování moří rozvojovými zeměmi. K tomu zastavení růstu populace tamtéž. Nic z toho ovšem EU nedělá, takže je vidět, že celý Green Deal je jen humbuk a tunel pro vyvolené nadnárodní firmy dodávající tu “správnou” zelenou technologii.

 11. Výrok o vyloučení občana ze společnosti v některých západních zemích beru za přehnaný.Manželství je všeobecný, léta trvající označení pro svazek dvou různých pohlaví ze kterého může vzniknout nový jedinec.Podobně v přírodě je to obvykle označováno jako pár.Pro označování vztahu jedincú stejného pohlaví je spoustu slov dnes třeba registrované partnerstvi,které má i právní dopad.

 12. p.Bartoš si vzal svoje spolustraníky jako rukojní.Já se do vlády dostanu za každou cenu.Čtyři křesla to je akorát na hru karet.Je to podvod na svoje spolustraníky a na voliče.Je to ostuda i nově vznikající vládnoucí pěti koalice.

 13. No na konci článku je odhalení, Piráti jsou jakýmsi Trojským koněm EU v naší zemi a mají za úkol rozbít V4 zevnitř.

 14. Takže se mu prostě nelíbilo, že podporují manželství pro všechny, chápu. Mně se naopak i pro to líbí.

 15. Myslím si ,že kdyby guru Bartoš odešel z vedení strany ,tak ta strana nemá dlouhého trvání ,neb všichni ostatní jsou jen tak do počtu…Richterová pohřbila své ambice státi se ministryní..Ferejčíka to přestalo bavit a Michálek je jen takový šašek ,co se rád poslouchá…
  Jooo a pak je tam ještě ten práskající europoslanec za Piráty,…jo ten by to mohl zachránit…ten ví všechno nejlíp….

 16. Pusťte nás na ně. To bylo heslo Pirátů před 4 lety.
  Dnes “s nimi” táhnou za jeden provaz a dělají, jakoby nic. S ODS!
  Už jsou stejní, jako “oni”. Možná proto mají jen 4 kusy v parlamentu.

 17. Je nás na této planetě +- 7 000 000 000, ale každý si myslí, jak je jedinečný .)
  Byli.. jsme.. a vždy budeme… naivky 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *