Nejvyšší hora České republiky? Ivan Bartoš hádal špatně. Ve znalostech zaválel Jan Hamáček

Kandidáti na premiéra České republiky by pochopitelně měli znát základní reálie země, kterou chtějí řídit. Ve vědomostním kvízu se to tak v předvolební debatě rozhodl otestovat server idnes.cz. Ukázalo se, že ne všichni jsou ve faktografických znalostech zdatní tak, jako třeba v prosazování svého programu

O největší překvapení kvízu se postaral předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, který zaváhal hned u první otázky. Ta byla přitom poměrně jednoduchá. Moderátoři se tázali na nejvyšší bod České republiky. “To jste mě zaskočili. Nevím, asi Smrk,” odpověděl Bartoš. To však bylo pochopitelně chybně, protože nejvyšší horou je u nás Sněžka měřící 1603 metru.

V prvním kole vypadl také šéf koalice Spolu Petr Fiala, který však dostal přeci jen náročnější otázku, a to rozlohu země, kdy se sekl přibližně o deset tisíc kilometrů čtverečních.

V dalších kolech potom vypadli i zbylí “soutěžící”. Tomio Okamura se o dva dny spletl v datu invaze sovětských vojsk do České republiky. Premiér Andrej Babiš zase neznal přesné datum vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava. Předseda Přísahy pro změnu neznal jméno prvního předsedy vlády Československa.

Čtěte také: “Končím,” oznámil člen Pirátů po osmi letech. Popsal, co je v této straně špatně a finanční katastrofu, která hrozí

Jediný, kdo dokázal zodpovědět všechny otázky, byl ministr vnitra Jan Hamáček. Ten dal dohromady dokonce i seznam klíčníků korunovačních klenotů a prokázal tak, že Českou republiku zná skutečně detailně.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
118 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments