Koronavirus budou na podzim nejvíce roznášet očkovaní lidé, upozornil Šmucler

Očkování proti covidu může být dvojsečná zbraň, obzvlášť pokud se mu přisuzují účinky, které nemá. To se bohužel v České republice děje. Ministerstvo zdravotnictví se stále řídí překonaným dogmatem o tom, že vakcinace chrání před samotnou infekcí, přestože to už vyvrátily studie amerických, britských i izraelských vědců. K očkovaným lidem je tak přistupováno jako k bezinfekčním a na základě toho požívají různé výhody, které ti neočkovaní nemají. Přitom jediným benefitem, který očkování přináší, je ochrana sebe samého před těžkým průběhem nemoci.

V souvislosti s tím upozornil lékař Roman Šmucler na skutečnost, že očkovaní lidé budou koronavirus roznášet ze všech nejvíce. “Jako tradičně při chřipce to nejvíce budou roznášet ti očkovaní. Když máte klasickou chřipku a dostane ji nějaká babička, tak jí to skřípne a zůstane v posteli. A když máte nějakého silného chlapa, sportovce, tak ten, když dostane ten chřipkový virus, tak ráno dvakrát zasmrká, řekne si, že má strašně důležité schůzky a běhá po Praze a roznáší to, až se z toho kouří,” uvedl Šmucler příklad v XTV. “To jsou ti takzvaní superspreaders, tedy člověk, který má silnou imunitu a vlastně to onemocnění přechází. A ti očkovaní dneska říkají, já můžu dělat cokoliv, protože jsem očkovaný a nemůžu to přenášet, takže vesele běhají a už ani neřeší, jestli se potkávají s očkovanou nebo neočkovanou babičkou, klidně zajdou do nemocnice a nedělají taková bezpečnostní opatření, jako by dělali jindy.

Šmucler v tomto očkovaným nechce dávat žádnou vinu, že by snad virus roznášeli úmyslně. Jde zkrátka jen o to, že na sobě nákazu méně poznají a budou mít pocit falešného bezpečí. Je proto zapotřebí, aby se i očkovaní lidé chovali tak, že virus mohou přenášet. Například, pokud budou kašlat, měli by zůstat doma.

Podle Romana Šmuclera se vůbec kolem vakcín šíří řada nepravd a polopravd. Například odborná veřejnost se snaží tu laickou přesvědčit o tom, že jim po očkování nic nehrozí. To však Šmucler nepovažuje za správné, protože vedlejší účinky, byť mírné, jsou v případě očkování proti covidu poměrně časté. On sám si po očkování prošel paralýzou obličeje, což je jeden z vedlejších příznaků vakcíny Pfizer. Proto by se lidem mělo jasně říct, jaká jsou negativa a pozitiva, aby si to sami zvážili. Zatímco u seniorů pozitiva vakcinace jednoznačně převažují, u dětí už tomu může být jinak, protože jejich rizika pramenící z nákazy koronavirem jsou minimální. Stejně tak už neplatí skutečnost, že by se děti měly očkovat, aby nenakazily své okolí.

Foto: Institut Asklepion

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
77 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments