Královská rodina řešila barvu jejího nenarozeného dítěte. Chtěla jsem se zabít, přiznala Meghan

Jedni je nenávidí, druzí jim bezmezně fandí. Harry a Meghan. Donedávna princ a princezna. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Dnes dva civilní lidé, kteří učinili odvážný krok a odřízli se od možná nejslavnější rodiny světa, které stále vládne čtyřiadevadesátiletá Alžběta II.

Zatímco královna dodržuje dekorum a poté, co Harry s Meghan oficiálně přestali být členy britské královské rodiny, už se k nim nevyjadřuje, manželská dvojice šla s kůží na trh a poskytla velmi otevřené interview sledovanému pořadu Oprah Winfreyové. Zlé jazyky tvrdí, že za to dostali tučný šek, který jim umožní žít na vysoké noze ve chvíli, kdy už nemají k dispozici nekonečné zdroje rodiny. Oni sami tvrdí, že tomu tak není a rozhovor poskytli bez vedlejších úmyslů. Je ale přeci jen zvláštní, kolik skandálních odhalení obsahuje.

Obrovský rozruch vyvolala zejména slova Meghan o těhotenství se synem Archiem. Tehdy si podle svých slov prožívala opravdové peklo. Rodina si totiž nepřála, aby se ještě nenarozené dítě stalo princem. “Panovaly totiž obavy, jak tmavá bude jeho kůže, jakmile se narodí,” uvedla Meghan, jejíž matka je černé barvy pleti a ona sama je tmavší, což většina považuje za součást její atraktivity, britská královská rodina však zjevně ne. Pokud jsou tato slova pravdivá, ukazují, jak moc je rodina stále konzervativní a že různá prohlášení jejích členů liberálním směrem jsou jen zástěrkou.

Nejen tato, ale i další situace vyplývající ze soužití s členy královské rodiny, činily Meghan extrémně nešťastnou. Otevřeně přiznala, že v určitou chvíli měla i sebevražedné myšlenky. “Zkrátka už jsem nechtěla žít,” uvedla v rozhovoru. Když požádala o pomoc královský odbor lidských zdrojů, dostalo se jí odpovědi, že jí nemohou pomoci. Svému manželovi Harrymu se něco takového bála svěřit, protože dobře ví, čím si v minulosti prošel (smrt jeho matky Diany).

Harry označil život v britské královské rodině jako past a poděkoval Meghan za to, že mu umožnila jí opustit. Prohlásil, že jeho manželka mu zachránila život. “Nedokázal bych to udělat, byl jsem v pasti. Neviděl jsem žádné východisko,” uvedl Harry, který v minulosti tropil nejrůznější hlouposti, za něž byl popotahován médii. Zdá se však, že to byla jistá forma úniku z rigidního prostředí. “Můj otec i bratr jsou stále v pasti,” nebral si servítky bývalý princ. Dodal také, že s otcem Charlesem přerušil vztahy, protože ho zklamal.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments