21. 6. 2024

27 příspěvků u článku “Kreml skřípl Evropu a větrníky selhaly. Na podzim přijde zásadní zdražení energií, oznámil ekonom

 1. Největším úspěchem Ruské hybridní války je vyypnutí německých jaderných elektráren. Teď si můžeme myslet jak jsme suverénní země, která vyhošťuje diplomaty a snad nás to v zimě zahřeje. Výroba, provoz a likvidace odporných větrníků má mnohem větší uhlíkovou stopu než uhlí, ale je to cool. Je třeba se zeptat Vystrčila, Koláře,Hřiba,Němcové nebo Pavlíka Novotného, oni nám to politicky vysvětlí. A my hlupáci konečně pochopíme, co je pro nás dobré.

  1. Největším úspěchem ruské hybridní války je tento neuvěřitelný server Mix. Nevěřte všemu co čtete.

 2. To máme za to,že jsme skočili šipku EU do p…e.Ekoteroristi ale budou tvrdit,že ty jejich nápady spasí planetu.Ty jejich nápady ale pouze daly vznik
  emisním povolenkám,likvidaci osobní přepravy,zdražení absolutně všeho zboží díky zvýšeným nákladům,které vyplývají z jejich ,,zelené” politiky.
  A bude to pokračovat tak dlouho,než se lidé konečně proberou a tu verbež
  odešud vyženou.Bohužel při tom poteče krev,ale pro zachování obyvatel Evropy lidem nic jiného nezbyde.

  1. Jasně, zatímco vy sovětofilové víte, že uvnitř Země je ještě jedna, je 5x tak velká, neustále se zvětšuje, a je plná ropy, uhlí a plynu, že? HLUPÁKU.

   1. Ale to je pravda, pokud jde o ropu a plyn jsou zásoby neomezené a když může fungovat větrné pertpetum mobile, tak i uvnitř Země může být klidně jiná a větší. Není to o nic větší nesmysl, než plány Green deal a údajný vliv činnosti člověka na planetární klima.

  2. Vy ráčíte být ten Blahna, který coby bagristicko bolševický odpak ráčil za komančů parazitovat na ostatních, a má za sebou trestní stíhání pro nebezpečné vyhrožování?

  3. Zcela s Vámi souhlasím, ale lidem se to nelíbí, tak budou raději věřit ekoteroristům.

 3. V roce 2015 globální hlavouni prosadili plán na zchudnutí bílé civilizace, pod názvem agenda 2030 udržitelného rozvoje. Tahle agenda má oficiálně za úkol vymýtit extrémní chudobu ve světě. Ovšem neoficiálně (schováno mezi řádky) to má být na úkor bílé civilizace. Ve výsledku mají být chudí všichni. Aby to ještě ti šmejdi urychlili vymysleli podagendy Green deal a na davoském ekonomickém fóru pod pláštíkem covidu ještě Great reset, díky níž za poslední dva roky zničili lockdowny značnou část nezávislé střední třídy. To zdražování je centrálně řízeno z doupěte největších světových boháčů, stejně jako všechny hospodářské krize, války, převraty atd. Však taky ti nejbohatší šmejdi zrovna teď vydělávají největší peníze, i když ostatní, chudší vrstvy pořád ztrácejí. Ostatně, každou chvíli se v médiích objevuje, o kolik si ti šmejdi zase polepšili.

 4. Zlatí staří komunisti !! Ti nikdy po nikom nic nechtěli. Dnešní hitleungen, ti nás vožerou až na kosti.

 5. Kovanda to je takový ekonomický pan Flégr. 25% zdražení energií by znamenalo ekonomickou katastrofu. A snad právě proto Německo dokončuje baltický plynovod

 6. Politikům, co už mají dost nakradeno, je cena elektřiny u zádele, odnese to zase jen obyčejný člověk. Kde jsou naši spasitelé USA s levným břidlicovým plynem, který slibovali, aby omezili vliv Ruska? Jak nám pomůže Tchajwan s jejich občanem v senátu? Nebo že by Tibet, když se tady tak šaškovalo v minulosti s jejich vlajkama?

 7. V krátkém období řešení moc není, v dlouhém období to vyřeší dostatečná akumulace energie, jenže jak na potvoru to přijde v době, kdy by to vyřešila i stavba a znovuotevření jaderných zdrojů, a i v době, kdy se nejspíš v zemích s přebytkem energie podaří ji vyvážet např. ve formě vodíku a syntetických paliv. Takže výsledkem bude cenový dvojitý šok, nejprve pár let nahoru a potom strmě dolů.

  1. dodatek: jedno řešení v krátkém období by tu bylo, zamezit kšeftování s povolenkami. Aby se nedaly hodlovat. Tj. aby povolená produkce se rovnala skutečné. A ne jako nyní.

  2. O jakém přebytku energie mluvíte??? Zkuste si 50 x pod sebe napsat větu…….Energie, nerovná se Elektrická Energie. A pokaždé se nechte po kotrbě přetáhnout gumovou hadiznou, aby se Vám rozsvítilo v kotrbě. Ono totiž to jádro ne, že by muselo nahradit elektrickou energii, ale také všechny fosilní zdroje vytápění a technologického tepla, plus třeba uhlí, jako redukční činidlo ve vysokých pecích. ČR více, než 70 procent primárních energetických zdrojů dováží, HLUPÁKU.

   1. hlupák se pozná podle úrovně projevu, a schopnosti vnímat psaný text… první za pět, druhé za 6, gratuluji.

  1. To je typický Babiš. Každému říká co chce slyšet. Podle billboardů nás prý chce bránit před migranty “do roztrhání těla”. Přitom jich sem přivezl a legalizoval téměř 170 (možná i víc). A obratem je uklidil do vojenského prostoru, aby nebyli na očích a nezačali “úřadovat” dřív než bude po volbách. Měl by se stydět.

 8. jak krem skřípnul – akorát idi…i nemají smlouvy s kremlem jen at se kouknou na madary nebo němce ti si podepsali vlastní dodávky a mají za třetinovou cenu plynu než jaká je na burze ale nejvíc mě těší že pšonci ukrouši a verbež z těch pobaltských městských států jsou v pr…. amíci najednou nemají zkapalnělý plyn asi to bude tím že jim ho rus už nedá a ti géniové budou čumět a prdět do trubek – a ti odborníci alá kovanda – dal bych jim do ruky lopatu ale né na práci to by nezvládli ale by se s nimi mlátili po hlavách až do úplného vymlácení

  1. Pane Sajrajtík, ten plyn, není ruský, ale turkmenský, Rusko jej nakupuje a prodává jej náležitě předražený. Řešením mohl být plynovod Nabucco, který by dopravil asijský plyn přímo do Evropy, ale to by ten plynovod musel jít podél krymského pobřeží. Nyní je to nemožné, takže já jsem rád, že si rusofilní verbež za plyn náležitě připlatí 🙂

 9. Pokud zůstaneme v EU, bude to kvůli těm jejich zeleným nápadům čím dál horší. A nejen zeleným (migranti, cenzura, snaha o omezování zbraní atd.)

  Proto je třeba volit SPD. Jen tato strana má v programu referendum o vystoupení z EU a zároveň i jistotu, že se dostane do parlamentu a její hlasy nepropadnou.

  1. Naprosto souhlasím.Vzhledem k tomu politickému materiálu co o naší zemi rozhoduje,je pro myslícího občana tohoto statu jediná volba,tou je volit SPD.Je to jediná politická strana která nás může z tohoto marasmu dostat.Zacal bych opuštěním unie a znovuvybudování soběstačnosti.Slo by to těžce,ale je to naše jediná šance pro budoucnost.

  2. Souhlasím, že momentálně není na politickém trhu nikdo s lepším programem. Taky je budu volit, buďto to vyjde anebo ne (jako už v minulosti u těch dalších stran), ale nemyslím, že uspějí, stále slyším od lidí kolem sebe, jak je nutné volit Piráty, ODS a podobné “dobře” smýšlející strany.

   1. Jestli máte kolem sebe takové lidi jak píšete, tak nevín v jaké sociální skupině se pohybujete. Mám jedinou radu chodte mezi chytré, zdravé a rozumné lidi.

    1. Máš synku na mysli Piráty?Debatoval jsem s mnohými z nich.
     A výsledek těch debat? Ti rozumí pouze dvěma bylinám.Sedmikrásce a kravskému hovnu.Potom ještě fetování
     a vítání čmoudů.A na výtečnou jim jde žalování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *