Pes v Sokolově zapálil byt. Kuriózní situaci zaznamenala kamera, podívejte se na video

Po zhlédnutí tohoto videa si možná rozmyslíte nechávat své domácí mazlíčky doma o samotě. Mohlo by se vám totiž přihodit něco podobného, co jistému muži v Sokolově na Karlovarsku. Kamera v jeho bytě zachytila, jak si jeden z jeho pejsků zřejmě chtěl něco uvařit. Zapnul sporák a způsobil požár. Jen shodou náhod nedošlo k velkým škodám. Vše přitom zachytila domácí kamera.

Ukazuje se, že kombinace malého bytu, dvou psů, nezajištěného sporáku a plastového nádobí na něm může být velmi třaskavou směsí. Jedné ze dvou fenek přítomných v bytě se totiž sporák skutečně podařilo spustit. Sousedé v sedmipatrovém domě však brzy ucítili kouř a přivolali na místo hasiče.

Poté, co fenka Glorie sporák zapnula, došlo ke vznícení plastového nádobí, od kterého potom chytilo další vybavení kuchyně. Fenky oheň zjevně rozrušil, a tak se schovaly každá do jednoho koutu místnosti. V malém bytě najednou byla spousta kouře.

Sousedé naštěstí přivolali hasiče včas. Ještě nerozvinutý požár pro ně nebyl velkým soustem. Dokonce i majitel bytu si na kameře všiml, co se děje, a tak se vrátil domů, kde ještě hasičům otevřel. Hasičský sbor Karlovarského kraje potom záběry zveřejnil na svých sociálních sítích, aby tak působil v zájmu prevence.

Jsou-li v bytě ponechána zvířata bez dozoru, je nutné zajistit byt a vše v něm, aby se v maximální míře zamezilo vzniku požáru či jiné mimořádné události,” uvádějí hasiči na svém webu. “Spotřebiče bývají vybavené elektronickými zámky, jež nedovolí nechtěné zapnutí.

Podle hasičů je vhodná také instalace detektorů, které sice nezabrání vzniku požáru, ale upozorní na něj ještě ve fázi jeho vzniku, kdy je možné zabránit jeho rozšíření a tím i velkým škodám, zraněním či dokonce smrti.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments