Kupujete zimní boty? Podle čeho si vybrat?

Zimní boty musí vydržet působení vody a sněhu. Kvalitní zimní obuv by měla navíc udržet vaše nohy vždy v teple. Na co všechno si dávat pozor při výběru, aby naplnil všechny vaše očekávání?

Komfort pro nohy za každého počasí

Základním požadavkem na zimní boty je, abyste se domů vrátili vždy se suchými ponožkami a teplými chodidly. Tento požadavek, bohužel, nedokáže splnit mnoho bot, které na trhu najdete. Při výběru se proto zaměřte na kvalitu, která vydrží všechny nástrahy zimy. Jestli už bydlíte ve městě, kde bude vašim častým společníkem roztátý sníh, nebo na horách, kde budete potřebovat obuv do hlubokého sněhu, při výběru se zaměřte na následující parametry.

Schopnost tepelné izolace a nepromokavost

Trávíte mnoho času čekáním na zastávce, procházkami v přírodě nebo chodíte všude autem? V každé situaci v zimě nadevšechno oceníte teplo vevnitř obuvi. Důležité jsou proto materiály, které vás budou příjemně hřát. Povrch obuvi by mě být z nepromokavého materiálu, aby se dovnitř nedostala žádná vlhkost.

Náš tip: Výběr obuvi na zimu pro celou rodinu na vás čeká v internetovém obchodě CCC.cz. potřebujete nakoupit jeden, dva či tři páry? Pokud využijete slevový kód CCC, můžete se těšit na skvělou slevu, která vám ušetří ze zaplacené částky.  

Aby se vám nohy zbytečně nepotily

Moderní materiály nedovolí chladu a vlhkosti proniknout do bot, dokážou ovšem efektivně odvádět všechnu nadbytečnou vlhkost směrem ven. Bez této jejich schopnosti by se vlhkost produkovaná chodidly hromadila v botě. Ve zpocených ponožkách byste se nejenomže necítili dobře, postupně by vám také začala být zima na nohy.

Protiskluzová podrážka

Rádi byste se někdy schuti sklouzli po ledu? Tuto zábavu si můžete dopřát i s kvalitními botami. Klouzat by vám to ovšem v žádném případě nemělo při běžné chůzi, ke kritériím výběru zimní obuvi proto patří i protiskluzová podrážka. Vyhýbejte se modelům s hladkou podrážkou nebo jenom jemným vroubkováním, které vás na udupaném sněhu, nebo i na náledí vystaví nebezpečenství pádu.

U podrážek ještě chviličku zůstaneme. Důležitá je totiž i její výška. Tenká podrážka je vhodná jenom na suché chodníky. Jestli dlouho prší, nasněžilo nebo sníh začal tát, oceníte vysokou podrážku, díky které budete moci klidně projít i po kalužích.  

Náš tip: Hledáte zimní boty pro muže, ženu nebo dítě? Modely pro všechny najdete v e-shopu Humanic.net. Jestli byste chtěli při nákupu ušetřit, nezapomeňte využít Humanic slevový kód.

Upřednostněte vysoké boty

Zateplené kotníkové boty sice vypadají elegantně, ale pokud hledáte obuv na každý den, měli byste sáhnout po vyšších modelech. Nejenom kvůli sněhu, který by vám mohl do bod napadat. Dalším důvodem je, že přes nezakrytou část noh by vám zbytečně unikalo teplo. Vyšší obuv udrží více tepla i vevnitř.  

Pevná obuv pro bezpečnou chůzi

Při chůzi na nerovném terénu i klouzavém povrchu je nutností ukotvení chodidla. Při nákupu obuvi si proto zkontrolujte, jestli je bota dostatečně pevná až do výšky kotníku. Tomuto kritériu budou vyhovovat boty na šněrování, pevný zip a zipy, které se dají dostatečně utáhnout. Důležitým prvkem, který by na zimní obuvi neměl chybět, je výztuž v oblasti paty. Pokud noha není dostatečně stabilní, zvyšuje se riziko úrazu. Kromě toho takováto obuv už po několika týdnech ztrácí svůj původní tvar.

Jestli se budete řídit alespoň těmito základními tipy, zimní boty vás nejenomže ochrání před chladem a leden, ale budou vám dobře sloužit i několik zimních sezon.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments