Let, který nedopadl dobře. Na palubě se v krátkém čase nakazil rekordní počet cestujících koronavirem

Podobný rekord se podle dostupných informací ještě nepodařilo zaznamenat. V Hongkongu na začátku dubna přistálo letadlo, z nějž vystoupilo přinejmenším 49 koronavirem infikovaných cestujících. Ti do čínské metropole přicestovali z indického Nového Dillí. O případu informovala agentura AFP.

Letadlo indické společnosti Vistara má kapacitu 188 pasažérů, není však známo, kolik jich bylo v daném letu skutečně na palubě. Jisté je jen to, že v období třítýdenní karantény, kterou Hongkong zavedl, se u 49 prokázala nákaza koronavirem.

Hongkongské úřady od 19. dubna zavedly dvoutýdenní zákaz příletů z Indie, Pakistánu a Filipín. Tyto krajiny místní úřady označily v souvislosti s výskytem nové mutace koronaviru N501Y za vysoce rizikové.

Indie v poslední době čelí velkému nárůstu nakažených a v nemocnicích se rychle plní volná lůžka. Indická vláda opět zpřísnila pandemická opatření a v hlavním městě zavedla lockdown.

Hongkong byl jedním z prvních míst, kam se koronavirus rozšířil z Wu-chanu. Přísná opatření, dodržování rozestupů a nošení roušek však pomohly šíření významně redukovat. Ve městě, kde žije přibližně 7,5 milionu obyvatel, od počátku epidemie zaznamenali více než 11 případů a 209 úmrtí na covid.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments