Letecká společnost pochybila, když nevzala desítky očkovaných Čechů na palubu. Svádí to na personál

Přibližně dvě desítky Čechů nemohly v neděli odletět do švédského Göteborgu, jak měly v plánu. Zamezil jim v tom personál letecké společnosti Ryanair, který je nevpustil na palubu stroje, přestože se dotyční prokázali platným potvrzením o očkování či prodělání nemoci covid-19. Personál však trval na předložení negativního testu, který však cestující neměli a museli tak zůstat v Praze.

Čtěte více: Plně očkované Čechy nepustili do letadla. Na dovolenou neodletěli, protože nepředložili test

Ryanair teď na dotaz ČTK přiznal v této věci pochybení s tím, že šlo o chybu personálu, který si najímá. Firma také uvedla, že cestujícím nabídne vhodnou pomoc, kterou však blíže nespecifikoval. Server Zdopravy.cz pak s odkazem na rozhovor s několika postiženými cestujícími uvedl, že je s pomocí nikdo nekontaktoval.

Ryanair potvrdil, že se v případě koronavirových opatření řídí podmínkami cílových zemí. V tomto případě šlo o Švédsko, které vpouští turisty do země na základě dokončeného očkování, prodělané nemoci či negativního testu. Stačí splnit jednu z podmínek, což cestující učinili.

Pražské letiště odmítlo podíl na celém problému s tím, že jeho zaměstnanci do kontroly podmínek nezasahují. Jde o věc takzvané handlingové společnosti, kterou si najímá právě letecká společnost.

Zástupci letiště přesto na cestovatele apelují, aby si podmínky kontrolovali průběžně, protože se může stát, že se změní. V minulých dnech například Malta oznámila, že do země vpustí pouze očkované turisty. Následně své rozhodnutí korigovala s tím, že bude možný vstup i s PCR testem, ale také karanténou.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments