Linda Bartošová končí v ČT. Poslala záhadný vzkaz

Z obrazovek České televize zmizí jedna z nejoblíbenějších moderátorek, Linda Bartošová. Je to překvapení, protože právě Bartošová byla považována za budoucnost této veřejnoprávní televize. V poslední době se rychle vyšvihla mezi moderátorskou špičku a měla tu čest uvádět ty nejprestižnější pořady, kterými jsou Události a Události, komentáře.

Půlroční neplacené volno

Přesto se však rozhodla, že potřebuje pauzu. A nejde jen tak o nějakou dovolenou. Česká televize na sociální síti Twitter informovala o tom, že Linda Bartošová požádala o půlroční neplacené volno, v čemž jí vedení televize vyhovělo. To sice znamená, že je stále zaměstnankyní ČT, její budoucnost je však nejistá. Ať už proto, že zjevně neví, kam se v životě dále vrtne, ale i proto, že po případném návratu už pro ni zřejmě nebude místo tam, kam se svou pílí a talentem dostala.

Práce v České televizi pro mě znamená hodně. I proto jsem se ale rozhodla, že z osobních důvodů potřebuji na čas pracovní pauzu. Vedení ČT a zpravodajství jsem velmi vděčná, že mi vyšli vstříc,” uvedla Linda Bartošová v oficiálním prohlášení.

Její fanoušci na sociálních sítích ovšem chtějí vědět, co ji k takovému zásadnímu kroku vedlo. Mnozí také začali uvádět nejrůznější zaručené důvody, proč se tak Bartošová rozhodla. Někteří zmiňují těhotenství, další zase zhroucení po pracovním vypětí. “Původně jsem ze sebe nechtěla dělat story, tahle země má důležitější věci na práci. Ale tamtamy se rozjely rychleji, než bych si dokázala představit,” uvedla Bartošová na Twitteru.

Foto: Česká televize

Česká televize přichází o své tváře

Připojila také poněkud záhadný vzkaz, ze kterého lidé zřejmě příliš moudří nebudou. “V jedný oblíbený písničce se zpívá I’m not going, I’m just growing (Nejdu, prostě rostu – pozn.red.). Takhle nějak to teď mám, z vícero důvodů,” napsala Bartošová, která zároveň poděkovala všem za podporu, kterou jí vyjadřují.

Moderátorka si tak zřejmě potřebuje odpočinout od hektického pracovního shonu a zamyslet se nad tím, co by v životě dále ráda dělala.

V minulém roce přitom tým Událostí už opustily dvě známé tváře. Daniela Písařovicová už měla dost náročných směn a rozhodla se pro přeci jen klidnější práci na DVTV. Klidnější pracovní tempo si vybrala také Světlana Witowská, která však v České televizi zůstala a moderuje Interview ČT24, případně různé předvolební debaty.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments