Maláčová dostala od Babiše ránu, ze které už se nemusí vylízat. Premiér prozradil, že ministryně vůbec nepracovala, ale jen se chlubila

Jde už o několikátý útok premiéra Andreje Babiše na ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou v krátké době. Přitom premiér nemá příliš důvod se navážet do zdevastované ČSSD, která mu byla v posledních čtyřech letech věrným koaličním partnerem a nijak neohrožuje preference jeho strany. Ostatně, do ostatních ministrů této strany se nepouští a třeba ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka někdy dokonce chválí.

Jenže Maláčová Babišovi skutečně není po chuti. Teď premiér naplno řekl, proč tomu tak je. “Maláčová nedělala nic, pojala to jako marketingový nástroj. Ministerstvo je potřeba restrukturalizovat,” uvedl podle serveru Novinky.cz Andrej Babiš. Podle něj je nutné po Maláčové celé ministerstvo restrukturalizovat, protože v podstatě není funkční.

Babiš znovu upozornil na to, co je podle něj pro Českou republiku velkým problémem. Jde o občany, kteří odmítají pracovat a pobírají pouze dávky. V poslední době se přitom státní kasa dostává do úzkých a je třeba tuto skupinu lidí začít řešit. “Máme plno lidí, kteří nepracují a mohli by pracovat. Někteří v 15 letech chodí na pracák, a přitom by mohli dostudovat. Resort je největší spotřebič peněz,” uvedl Babiš, podle kterého má Hnutí ANO o ministerstvo práce a sociálních věcí velký zájem, pokud se mu podaří sestavit vládu.

Na Babišovu kritiku reagovala ministryně Maláčová na svém Twitteru. “Tak hnutí ANO usiluje o resort MPSV. Aby si mohlo přivézt do Česka 300 tisíc cizinců. Ti budou nahrazovat naše lidi a srážet výplaty dolů. A s tím nemůžu souhlasit. MPSV musí mít taková politická strana, která hájí obyčejné pracující. Na všech a na všem se byznys dělat nedá,” uvedla Maláčová poněkud mimoběžně k tématu, které se neřešilo.

Pro Maláčovou, která je přitom hlavní tváří ČSSD v předvolební kampani, jde o další ránu. Sociální demokracie se snaží na politické scéně přežít tím, že od Hnutí ANO odloudí alespoň nějaké voliče, které jí Andrej Babiš dříve přebral.

Průzkumy však naznačují, že se to příliš nedaří. Ani v jednom z posledních výzkumů předvolebních preferencí nedokázala ČSSD jednoznačně pokořit pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny, a to způsobem, který by vylučoval statistickou chybu.

Krátce před volbami tak Jana Maláčová mobilizuje doslova všechny síly. Na ulici ji tak můžete potkat třeba v doprovodu někdejších předsedů ČSSD Jiřího Paroubka a Vladimíra Špidly, kteří se zapojili do rozdávání letáků.

Foto: ČSSD, zdroj: Novinky.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
91 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments