Brusel nás zradil, oznámil maďarský premiér Orbán při schůzce s Babišem. Podle něj EU nechce bránit své hranice

Maďarský premiér Viktor Orbán je opět ve světle reflektorů, když v Budapešti pořádá demografický summit, jehož mottem je důraz na podporu porodnosti a naopak utlumení migrace. Nejen Orbán, ale i další řečníci obvinili Evropskou unii z toho, že demografickou krizi Evropy, která vymírá, chce řešit přílivem uprchlíků a naopak porodnosti hází klacky pod nohy, například neustálým zdražováním, které přináší snahy omezit klimatickou změnu.

Orbán se nad rámec summitu setkal s českým premiérem Andrejem Babišem, který spolu s ním vyrazil na inspekci slavného maďarského plotu na hranici, přes kterou v roce 2015 proudily do Evropy statisíce uprchlíků.

Brusel zradil Maďrsko a lidi v Evropě,” poukázal při této příležitosti Viktor Orbán podle serveru Hungary Today. Podle něj je to právě Brusel, který je slabým článkem ochrany maďarských hranic. Prý prosazuje, aby evropské země přijímaly uprchlíky z Tálibánu. Ti budou v nejbližší době podle maďarského premiéra hlavním problémem. Země už jich údajně měla několik stovek zachytit. Brusel je však podle Orbána k těmto uprchlíkům benevolentní a neposkytuje Maďarsku žádnou podporu v ochraně vnějších evropských hranic.

Čtěte také: Čas odejít z EU, odpálili bombu Maďaři. V Německu to vyvolalo znepokojení

Viktor Orbán také barvitě vykreslil svou vizi, co by se stalo, kdyby svým plotem Evropskou unii nechránil. “Množství trestných činů spáchaných by bylo mnohonásobné, ženy a dívky v Německu by se cítily méně bezpečně, než se cítí dnes. Stále by trvala vlna příchodů. To, o čem mluvíme, není minulost, ale je to přítomnost. Protože pokud bychom neřekli stop tomuto procesu, znovu a znovu by pokračoval. Pokud bychom tento plot dnes demontovali, tak zítra by sem přišlo deset tisíc lidí. Příští týden sto tisíc. A za měsíc milion,” řekl maďarský premiér, podle kterého je lákadlo lepšího života v Evropě pro tyto lidi příliš velké, než aby mu dokázali odolat. Dodal, že je to z lidského hlediska pochopitelné, ale na druhé straně nemůže EU absorbovat všechny. Zdůraznil, že je třeba pomáhat především na místě.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments