To už je příliš. Miloš Zeman se po opuštění nemocnice vysmál lidem, kteří chtěli znát jeho zdravotní stav. Označil je za hlupáky

Miloš Zeman už zase kope do novinářů. Nelíbilo se mu, že média chtěla znát jeho zdravotní stav, když náhle bez vysvětlení nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice a strávil zde osm dní. Například Andrej Babiš vydal na svém Twitteru příspěvek, ze kterého bylo přinejmenším patrné, že na tom Zeman nemusí být zrovna dobře.

Čtěte také: “Vypadá jako člověk, který se vrátil z nemocnice,” řekla o Zemanovi Schillerová. Prezident dnes při schůzkách opět nasával

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který v době hospitalizace dával na své sítě verše z Bible a veřejnost tak ještě více znejistěl, pak podal kusou zprávu o Zemanově hospitalizaci až několik dní poté.

Teď se Ovčáček na hradním webu k situaci vrátil. “Prezident republiky Miloš Zeman poděkoval pracovníkům Ústřední vojenské nemocnice v čele s prof. Miroslavem Zavoralem za jejich vynikající péči,” uvedl mluvčí Ovčáček v tiskové zprávě.

Současně se prezident republiky pousmál nad hloupostí některých novinářů, kteří se domnívali, že zpráva o zdravotním stavu se publikuje v okamžiku nástupu do nemocnice,” uvádí dále zpráva. Je přitom velmi nedůstojné, když oficiální zpráva prezidenta republiky obsahuje podobně urážlivé formulace. Jmenováni jsou sice novináři, ovšem ti se na stav prezidenta tázali z titulu veřejného zájmu, kdy občané byli zdravotním stavem hlavy státu znejistěni. Prezident tedy za hlupáky zprostředkovaně označil veřejnost.

Čtěte také: Zemanův stav je zřejmě špatný. Jeho blízké okolí může být pro zemi nebezpečné

Ve skutečnosti k vydání této zprávy je nezbytná celá řada vyšetření trvajících několik dní. Z tohoto důvodu nemohl tiskový mluvčí Jiří Ovčáček publikovat výsledky tohoto vyšetření v dřívější době,” vysvětlil hradní mluvčí, který zde sám o sobě píše ve třetí osobě.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
85 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments