“Vypadá jako člověk, který se vrátil z nemocnice,” řekla o Zemanovi Schillerová. Prezident dnes při schůzkách opět nasával

Prezidenta Miloše Zemana dnes propustili z Vojenské ústřední nemocnice, a to po osm dní trvajícím ošetření. Oficiálním důvodem hospitalizace byla mírná dehydratace prezidenta. Je však otázkou, zda si podobný stav žádá tak dlouhou nemocniční péči. Skutečný důvod tak může být přeci jen poněkud jiný.

Pravdou však je, že Zeman dnes už přijímal návštěvy na zámku v Lánech. Jako první přivítal ministryni financí Alenu Schillerovou. Ta se o stavu prezidenta vyjádřila poněkud nejednoznačně. “Prezident na mě působil velmi dobře, hlava mu myslela a působil na mě jako člověk, který se právě vrátil z nemocnice,” uvedla Schillerová, když opouštěla útroby Lánského zámku. Obvykle totiž lidé, kteří se vrátí z nemocnice, zase tak dobře nevypadají.

Čtěte také: Schillerová prezidentkou? Je to možné, ale má jeden nepříjemný hendikep

Na druhé schůzce potom Zeman přijal předsedu Občanské demokratické strany a lídra koalice Spolu Petra Fialu, kterého doprovázel poslanec Pavel Blažek. Z fotografie pořízené z tohoto setkání je přitom vidět, že prezident si ani v dne, kdy opustil brány nemocnice, neodpustil popíjení vína. To přitom doplnil kombinací kolového nápoje a vody. Není známo, zda mu podobný koktejl předepsali lékaři na jeho dehydrataci. Jeho hosté se zachovali jako profesionálové, když si v práci nepřihnuli a spokojili se s vodou.

Čtěte také: Kdo nahradí Zemana na Hradě? Bookmakeři mají jasno, je to překvapivé jméno

Program prezidenta byl dnes skutečně nabitý, protože přijal ještě třetího hosta, a to předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie, kterým je Tomio Okamura, mimochodem také místopředseda Poslanecké sněmovny. S ním už si prezident ale zřejmě přiťukl pouze sklenicí vody. Druhou variantou je, že pozorný mluvčí Jiří Ovčáček ze stolu odklidil vše, co by prezidenta mohlo kompromitovat.

Čtěte také: Kdo vystřídá Zemana? Jeden kandidát to myslí opravdu vážně, udělal důležitý krok

Foto: Pražský hrad

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
43 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments