Zemanův stav je zřejmě špatný. Jeho blízké okolí může být pro zemi nebezpečné. Komentář Tomáše Mrkvičky

Prezident Miloš Zeman strávil v nemocnici už více než týden, aniž by se veřejnost dozvěděla, co mu vlastně je. Tedy pokud pomineme poněkud úsměvnou informaci o tom, že byl prezident údajně dehydratován. Inu, kvůli něčemu takovému nedochází k mnohadenní hospitalizaci. Dle informací od mluvčího Jiřího Ovčáčka by se už zítra měl Zeman přemístit do Lán a nějakým způsobem úřadovat. Spíše to ale vypadá na další rehabilitaci, byť už v domácím prostředí.

Už to, že veřejnost vlastně neví, jak na tom její prezident ve skutečnosti je, budí pochybnosti. Zdá se, že Zemanovo okolí kolem jeho stavu účelově vytváří mlhu. Může to působit i dojmem, že je na tom prezident po zdravotní stránce špatně, ale někteří lidé zkrátka nechtějí, aby se o tom někdo dozvěděl.

Čtěte také: Miloš Zeman může absentovat rok a půl. Jeho pravomoci pak budou vykonávat jiní

Prezidentovo okolí přitom budí pochybnosti od samého začátku, co se v blízkosti hlavy státu vyskytuje. Nejbližším prezidentovým pomocníkem je hradní kancléř Vratislav Mynář. Tento člověk se stal státním úředníkem v pokročilém věku, a to poté, co v roli kontroverzního podnikatele vydělal přinejmenším desítky milionů korun. I ve své funkci kancléře má oplétačky se zákonem, a to například kvůli neoprávněnému pobírání dotací na svůj penzion a sjezdovku v Osvětimanech. Právě hradní kancléř také přivedl nového šéfa lánského obory Miloše Baláka, o kterého se brzy začala zajímat policie kvůli způsobu, jakým nakládal se zakázkami.

Prezidentovi pak dělá poradce další kontroverzní podnikatel Martin Nejedlý, jehož byznysové aktivity dokonce vedly k soudu se státem. Nejedlý má navíc velmi dobré kontakty do Moskvy i Pekingu a nedávno sám prezident Zeman informoval veřejnost o tom, že tento jeho poradce byl nebo možná ještě je sledován Bezpečnostní informační službou, která ho také měla odposlouchávat.

Pole působnosti těchto mužů se přitom se stále více churavějícím prezidentem může ještě více rozšiřovat. Už před pár měsíci se přitom objevila informace o tom, že Martin Nejedlý vykonává některé pravomoci prezidenta. Jednal například s ruským velvyslancem a s ministerstvem zahraničí řešil jmenování diplomatů. Čtěte více: Množí se podezření, že Miloš Zeman přestal vykonávat prezidentské pravomoci. Na Hradě za něj úřaduje kontroverzní muž

Teď vážně hrozí situace, kdy bude Miloš Zeman natrvalo “uklizen” v nemocnici nebo na zámku v Lánech. O jeho skutečném stavu nebude mít veřejnost zprávy a vládnout budou ve skutečnosti jeho pobočníci.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
222 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments