Maláčová se ztrapnila před celým národem. Je tragické, že někdo takový dělá ministryni

Ministryně sociálních věcí Jana Maláčová se včera pustila do další své svérázné akce. V doprovodu svého poradce Matěje Stropnického vyrazila na kontrolu úřadu práce v jedné z firem v Krupce na Teplicku. Akce to byla skutečně spektakulární. Účastnilo se jí hned 17 inspektorů, 18 policistů a 3 celníci, jak se Maláčová pochlubila na svých sociálních sítích, kde publikovala také fotografie, z nichž to vypadá, jakoby policisté ve společnosti zasahovali u něčeho mnohem vážnějšího.

Nikým nevolený poradce Maláčové Stropnický potom na svém facebookovém profilu začal rozvíjet úvahy o tom, jak si majitel firmy mohl dovolit mu říci, aby nemluvil s jeho zaměstnanci. Následně pohrozil, že příště to už bude řešit s policií.

Netrvalo dlouho a na internetu se na adresu Maláčové a Stropnického snesla obrovská vlna kritiky. Většina komentářů se nesla v duchu toho, jak neomaleně si ministryně sociálních věcí počíná. Vždyť sotva skončila žhavá fáze koronavirové epidemie, kterou vláda, v níž sedí, absolutně nezvládla, a jediné, čeho je teď schopna, je vyrazit podnikatele kontrolovat. Senátorka Miroslava Němcová to příznačně označila za “terorizaci podnikatelského sektoru”.

Bylo přitom zcela evidentní, že touto formou chtěla Maláčová se Stropnickým dělat kampaň před volbami do Poslanecké sněmovny, které jsou pro sociální demokracii kritické. Hrozí totiž, že se tato vládní strana vůbec do poslaneckých lavic nedostane.

Bohužel to začíná působit, že především Jana Maláčová udělá pro úspěch ve volbách doslova cokoliv. Vypadá to, že klidně zadluží zemi na desítky let dopředu, jen aby přesvědčila pár voličů, aby to hodili její straně a ne nějaké jiné. Předvolební dárky to byly pochopitelně vždy, ale zatím nikdo to nedotáhl tak daleko jako Maláčová, jejíž činy potom vytvářejí atmosféru rozhazování. Ať je totiž ČSSD jakkoliv slabá, ostatní strany nechtějí příliš zaostávat.

Účast Maláčové a Stropnického u zjevně přestřelené kontroly výrobní společnosti potom v podstatě zapadá do rámce, který sociální demokracie vyhlásila jako svůj volební program. V něm se nepokrytě pouští do podnikatelů a movitých lidí, které chce přinutit, aby se podíleli na obnově země zdevastované epidemií. Nějak jim už ale nedošlo, že to byli právě podnikatelé, kdo tuto zemi držel v těchto zoufalých časech nad vodou. Ať už svými dary potřebným, pokud se jim v krizi dařilo, nebo třeba tím, že to nezabalili a všechny své zaměstnance nepropustili, když na ně dopadla tvrdá opatření.

Je skutečně tragické, že Česká republika musí mít takovou ministryni, jakou je Jana Maláčová. Její aktivity musí vyvolávat pocit studu i u těch, kdo by snad sociální demokracii za určitých okolností volili. Maláčové “chtění moci” je ale tak viditelné, že odrazuje i ty poslední zbytky, které straně byly věrné.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
43 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments