“Maminku vyděsilo, jak o mně premiér promluvil.” Šlachta popsal, co ho odlišuje od Babiše

Hnutí Přísaha bývalého elitního detektiva Roberta Šlachty zažívá nejen strmý růst popularity, ale spolu s tím i vlnu očerňování. Nejčastěji zmiňovanou kritikou je to, že jeho strana vlastně tvoří jen jakýsi “B tým” Babišovu Hnutí ANO, a jakmile přijde na lámání chleba, vstoupí s ním do koalice.

Toto podezření ještě potvrdila premiérova slova na adresu Roberta Šlachty. Zatímco většinu konkurentů častuje Babiš nelichotivými vyjádřeními, pro bývalého policistu měl jen slova chvály. “Dělá to dobře. Je to pohledný muž, má kontakty, dobré fotky. Je to přesně hnutí ANO v roce 2013, takhle jsem to dělal,” vyjádřil se premiér nedávno o Šlachtovi.

Sám Robert Šlachta ale neví, jak si takovou pochvalu vlastně vysloužil. A nebyla mu zrovna příjemná. “Moje maminka se vyděsila z toho, že pan premiér o mně mluvil jako o hezkém muži,” uvedl bývalý šéf rozpuštěného ÚOOZ pro CNN Prima News. “S panem Babišem nemáme nic společného. On je podnikatel, miliardář, já jsem vzešel ze státní správy,” popsal Šlachta, co oba muže, kteří do politiky vstoupili jako “nepolitici”, rozděluje.

Šlachta nicméně nevyloučil, že by s Andrejem Babišem mohl vytvořit povolební koalici. Zdůraznil však, že se s programem Přísahy rozhodně nežene do vlády a nechce se v tomto směru domlouvat dopředu. Na možnosti spolupráce se chce podívat až po volbách, kdy bude jasné rozložení sil v Poslanecké sněmovně. Tam by přitom Přísaha mohla obsadit slušný počet křesel, pokud bude pokračovat její vzestupný trend.

Bývalému policistovi se také nelíbí, kolik kauz se kolem premiéra v průběhu let nakupilo. “Myslím, že ty kauzy pana premiéra velmi zasahují Českou republiku. A je to špatně, protože získáváme v Evropě punc docela nedůvěryhodné země. To je to zásadní a mělo by to skončit,” řekl Šlachta.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments