Manželka prozradila velké tajemství Karla Gotta. Sama se nestačila divit, jak moc se mu v mládí nedařilo

Teprve po smrti Karla Gotta se veřejnost dozvídá mnohá jeho tajemství. Pravdou totiž je, že za svého života si tento fantastický zpěvák svou image náležitě opečovával a nepřipustil nějaké pochybnosti o svých schopnostech, ať už v jakémkoliv ohledu.

Záběry, které se do filmu o Karlu Gottovi nevešly

Vzpomínkový film Karel nicméně dává nahlédnout hluboko do života Mistra. Ivana Gottová navíc postupně zveřejňuje záběry, které se do výsledného snímku nakonec nevešly, ale přesto jsou velmi zajímavé a dokreslují život jedinečného zpěváka.

V posledním videu tak můžeme nahlédnout na to, jakým byl Karel Gott vlastně žákem a studentem. Vrátíme se přitom až do roku 1950, což už samo o sobě ukazuje, jak dlouhou etapou tento mnohonásobný český slavík prošel.

Pokud by se snad někdo domníval, že dokonalý Karel Gott musel excelovat i ve škole, vyvedou ho záběry jeho vysvědčení z omylu. Svůj údiv ostatně nezakrývá ani manželka Ivana, když si jeho školní výsledky prohlíží.

Foto: Shutterstock

Ve škole to byla samá čtyřka

Český jazyk čtyřka, ruská jazyk čtyřka,” předčítá Ivana Gottová. “A sakra, s tím bych se moc nechlubil,” neskrývá rozpaky Karel Gott, který se sice usmívá, ale na své vysvědčení zjevně příliš hrdý není. Kdo ví, možná bylo i jeho přáním, aby se tyto záběry do filmu nakonec nedostaly a neposkvrnily tak jeho obraz v očích veřejnosti. Ukazuje se totiž, že ani v dalších předmětech se mu příliš nedařilo.

Tento příběh tak jednoznačně potvrzuje to, že málokdo umí opravdu všechno. A když je člověk tak talentovaný v umělecké oblasti, jako byl právě Karel Gott, příroda si to zjevně musela vybrat někde jinde. Na druhé straně se nedá říct, že by zpěváka jeho školní neúspěchy v jeho kariéře nějak brzdily.

Kromě hudby se Karel Gott zejména v pokročilejších letech věnoval také malování obrazů. Jeho výtvory přitom dokázaly, že pokud by se nedal na dráhu zpěváka, mohl se obstojně živit i v tomto oboru.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments