Vojta Dyk přiznal vážnou nemoc manželky. Jejich vztah to změnilo od základů

Herecký a zpěvácký sympaťák Vojta Dyk, který vzal výjimečně zavděk seriálovou rolí a jeho fanynky ho tak mohou pravidelně vídat v Panu Profesorovi, popsal i méně světlé stránky svého života. Nakonec je však dokázal obrátit v pozitivní záležitost, přestože šlo o to nejcennější, tedy zdraví jeho ženy.

Zpěvák se rázem zklidnil

Jak známo, šestatřicetiletý Dyk má za manželku o sedm let starší hereckou hvězdu Tatianu Vilhelmovou. Krátce poté, co se tento pár dal dohromady, však herečku postihla závažná nemoc. Prodělala zánět mozkových blan. Byla to přitom právě tato krušná životní situace, která oba do značné míry změnila. Z dosavadního hektického života udělali krok stranou a začali si mnohem více cenit pohody a poklidného tempa. Do té chvíle přitom oba jeli na více než sto procent, což rozhodně nebylo zdravé.

Jisté hodnoty jsem začal měnit zhruba před deseti lety. Alespoň to tak vnímám. Tenkrát moje žena Táňa měla zánět mozkových blan. My jsme předtím oba opravdu extrémně hodně pracovali a tou její nemocí se nám jaksi všechno překopalo,” zavzpomínal Vojta Dyk pro deník Aha!.

Foto: Shutterstock

Padákem už neskáče

Zejména Dykovi tato zkušenost otevřela oči. Uvědomil si, že není nesmrtelný a začal více vnímat varovné signály svého těla, které mu dokáže naznačit, kdy má ubrat. Je však důležité tyto signály vnímat a řídit se jimi. Vojta přehodnotil i další záležitosti. Například už nevyhledává lety akrobatickým letadlem či skákání padákem, čemuž předtím holdoval.

Na rozdíl od mnoha svých hereckých a pěveckých kolegů se o Vojtovi Dykovi dá říct, že vyzrál. Zatímco před deseti lety, tedy v době, kdy teprve poznal svou budoucí ženu, si užíval života hvězdy na plné obrátky, v čemž hrál roli pochopitelně i alkohol, dnes oceňuje výrazně intelektuálnější činnosti.

Další velkou životní změnou bylo narození vlastního potomka. Nelze však říct, že by do výchovy dětí skočil rovnýma nohama. Už předtím se totiž staral o dvě děti z předchozího manželství své ženy.

Je také pravdou, že Vojtěch Dyk s Tatianou Vilhelmovou se od ostatních hvězd českého showbyznysu s v mnohém liší. Například vůbec neholdují sociálním sítím, na kterých jejich podobně slavní kolegové vydělávají nemalé peníze. Soukromí má pro ně vyšší hodnotu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments