MeToo v českém parlamentu. Poslankyně řekla NE, k sexu stejně došlo, problém měla už v 10 letech

V České republice se rozjela diskuze o sexuálním obtěžování žen. Spouštěčem se stala aféra bývalého poslance Dominika Feriho, který podle všeho obtěžoval a zneužil několik desítek dívek, které teď postupně předkládají svá svědectví. Případ už řeší policie.

Řada žen se však snaží poukázat na to, že nejde o ojedinělý problém, ale spíše standard v české společnosti, kde NE stále znamená něco jako “teď ne, ale za chvíli možná ano”.

Své zkušenosti se sexuálním zneužíváním mají i české poslankyně, jak zjistila MF DNES, která jim položila anketní otázku.

Před maturitou jsem byla na jedné akci s dobrým kamarádem. Během večera se mě pokusil svést. Na mé odmítnutí nebral zřetel. Slovo NE bral jen jako výzvu k dobývání a přetlačování. Nakonec došlo k sexu přes můj výslovný nesouhlas. Zarážející bylo, že si nikdy neuvědomil, že to bylo špatné. Bral to z mé strany za pouhý rozmar a navození atmosféry. Nikomu jsem o tom neřekla více než 20 let,” uvedla pro deník poslankyně, která si vzhledem k choulostivosti celé věci nepřála být jmenována. Redakce však její identitu zná.

Ani ona se tehdy se svým traumatickým zážitkem nikomu nesvěřila, protože byla přesvědčena o tom, že jí všichni řeknou, co čekala, když se vyrazila bavit s mladým mužem. Vždyť si za to přeci může sama.

Tato poslankyně bohužel konstatovala, že nešlo o její první zkušenost se sexuálním obtěžováním. Tu si totiž odbyla už v deseti letech, kdy ji měl obtěžovat vedoucí jednoho ze zájmových kroužků, do kterého docházela.

Zároveň to byl otec mého spolužáka. Řekl, ať jdu s ním. Ve vedlejší místnosti mě posadil na židli a přes tričko mi sahal na prsa. Nic víc sice neudělal, ale já v té chvíli nevěděla, co se děje, byla jsem zaražená a zůstala jsem jen ztuhle sedět. Událost jsem vymazala z paměti,” vyprávěla poslankyně.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments