Miliardář Passer naboural své bugatti za 85 milionů

Bugatti Chiron je jedním z nejdražších vozidel na světě. A patří také mezi ty suverénně nejrychlejší. V České republice se vyskytuje pouze v jediném exempláři, který vlastní developerský miliardář Radim Passer. Ten ho teď ale naboural, což je zlý sen každého majitele takového vozu.

Škrábnutí za miliony

Nehoda se stala jen tři kilometry od Passerova rodinného sídla ve Štětkovicích na Příbramsku. “Jednatřicetiletý řidič se rozhodl předjet před sebou pomaleji jedoucí vozidla a při tom si nevšiml, že je sám předjížděn automobilem značky Bugatti. Auta se následně bočně střetla,“ popsala nehodu policistka Monika Schindlová. Při incidentu nebyl nikdo zraněn.

Přestože tak šlo jen o pár zkroucených a poškrábaných plechů, škoda se podle zjištění deníku Blesk vyšplhala do milionů. Konkrétně na 3,5 milionu korun. Není divu, na autě, které stojí v přepočtu 85 milionů korun, je drahé úplně vše.

Majitel nejdražších aut v Česku

Radim Passer sám sebe rád označuje za silně věřícího člověka, který se řídí božími radami v životě i podnikání. Má však tak trochu “ďábelského” koníčka, kterým jsou rychlá a marnotratně drahá auta. Už v minulosti se stal jediným majitelem nejrychlejšího sériově vyráběného vozu Bugatti Veyron, a když přišla nabídka z této legendární automobilky na následovnický model, příliš neváhal. “V roce 2015 mě Bugatti pozvalo do Londýna, kde mi ukázalo první prototyp. Bylo jasné, že bude stát přes tři miliony euro, a to už pro mě bylo za hranou,” řekl Passer magazínu Forbes.

Radim Passer se pravidelně umisťuje v první stovce nejbohatších Čechů s odhadovaným majetkem 6,6 miliardy korun. K němu mu dopomohly především rozsáhlé developerské projekty, kdy například pražskou Brumlovku proměnil v BB Centrum k obrazu svému. Nyní chystá další gigantický projekt pojmenovaný Nové Roztyly. Přes odpor místních obyvatel dokázal pražské radní přesvědčit o tom, že Praha potřebuje další kanceláře, a to zrovna v nárazníkovém pásu Krčského lesa. Kvůli podobně agresivním praktikám Passerovi mnozí nemohou přijít na jméno.

Foto: Bugatti

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments