Ministryně Benešová nazvala Václava Moravce prasetem. Upozornil na nesrovnalosti v jejím podnikání

Víceméně nevinně působící včerejší Otázky Václava Moravce mají nečekanou dohru. Postarala se o ni jedna z účastnic debaty, ministryně spravedlnosti Marie Benešová. O ní v době koronavirové téměř není slyšet, a tak se mnozí mohli divit, že je ještě v úřadu. Aby snad svou viditelnost podtrhla, způsobila po skončení pořadu pořádný skandál.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová byla po konci pořadu zjevně pořádně vytočená, protože ze svého mobilního telefonu poslala říznou SMSku. “Tak to byla vyvážená debata toho prasete jak víno. I ti dva (Balík s Ferim) se nestačili divit!“. Otázkou je, komu tuto zprávu adresovala, zda to byl premiér Andrej Babiš, u kterého se tak chtěla omluvit za svůj nepříliš přesvědčivý výkon, jenž vládě body rozhodně nepřidal, nebo snad někdo jiný. Jisté je jen to, že SMSka přišla nic netušící novinářce Zuzaně Černé z pořadu 168 hodin. Ta se s ní pochopitelně podělila na sociálních sítích. “Po OVM psala ministryně spravedlnosti. Vůbec nevím, co s tím...”

Je pravděpodobné, že se ministryně spravedlnosti Benešová nešťastně uklikla a SMSku poslala paradoxně přímo do pořadu, který na ní jistě nenechá nit suchou a který se na podobné “špíčky” dokonce specializuje. Jak potvrdila novinářka Černá, s Benešovou předtím řešila jiné téma, a tak ji ministryně zřejmě měla v posledních použitých kontaktech, díky čemuž došlo k záměně.

A proč vlastně ministryně spravedlnosti tak zuřila? Kromě toho, že ji moderátor Václav Moravec pochopitelně tepal za kroky vlády v koronavirové krizi či neomalené výroky na adresu Ústavního soudu, vytáhl navíc i něco trochu osobního. “Otázky upozornily v týdnu Městský soud v Praze, aby advokátní kancelář spoluvlastněná ministryní spravedlnosti přestala porušovat zákon a vložila do Sbírky listin účetní závěrky za roky 2017 a 2019,” uvedl Václav Moravec na svém Twitteru.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments