Docent Blatný se stal ministrem omylem. V životě nic neřídil, nemá charisma a ztratil schopnost velet, opřel se do něj tvrdě šéf lékařů Kubek

Prezident České lékařské komory Milan Kubek je dlouhodobým kritikem kroků vlády, které podle něj nejsou dostatečně razantní. Jako jeden z prvních volal po ráznějších opatřeních a upozorňoval na zoufalou nečinnost ministerstva zdravotnictví pod Janem Blatným. Vývoj událostí dal jemu i dalším expertům za pravdu. Kubek se teď k celé věci vyjádřil s ohledem na ministra.

Předně se stal pan docent Blatný ministrem zdravotnictví omylem. Nemá základní předpoklady pro to, aby stávající krizi zvládl. On není ani epidemiolog, respektive odborník na dané téma, politik ani manažer,” uvedl Milan Kubek pro server Novinky.cz. “V životě nic neřídil a nemá ani dostatečné charisma osobnosti, která by mohla lidi vést. Zkrátka to není Winston Churchill, za kterého by lidi položili život. Není to chyba, ale neměl tu funkci nikdy vzít. Člověk by měl znát své limity.

Kubek také potvrdil, že Blatný už se cítí poražen a je vyhořelý, jak včera uvedl prezident Miloš Zeman, který rovněž čeká na jeho odstoupení či odvolání. “Minulý týden jsem jako člen Rady pro řízení nemoci covid 19 absolvoval několikahodinové jednání, kde jsem se snažil především motivovat pana ministra Blatného, aby se zmátořil a opustil ty poraženecké nálady, které se z ministerva šíří,” uvedl Kubek. “Pokud velení dává najevo, že se nedá nic dělat, a že je válka prohraná, nemůže chtít po vojácích, aby tady bojovali a nasazovali život.

Je přitom paradoxní, že to byl právě Kubek, který neustále dokola ministra zdravotnictví vyzýval, ať začne něco dělat. Ten mu odpovídal, že situace není zdaleka tak vážná a v pořadu Otázky Václava Moravce s ním dokonce polemizoval o počtech obětí. Mimochodem, za slova o tom, že počty obětí covidu jsou v České republice nadsazené, se Blatný dodnes neomluvil.

Teď je to přitom naopak Blatný, který vidí situaci doslova katastroficky, což je sice víceméně reálný pohled, ale zároveň se vždy dá ještě něco dělat.

Jan Blatný ale ve funkci už dlouhou dobu nebude. Podle stále sílících hlasů finišuje zajímavá vládní rošáda, v rámci které si sociální demokracie a Hnutí ANO vymění ministerské posty a do křesla šéfa zdravotnictví usedne bývalý hejtman Vysočiny, Jiří Běhounek.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments