Prezident Zeman potvrdil chystanou výměnu ministrů. Blatný podle něj vyhořel, prozradil také, kdo půjde za Petříčka

Prezident Miloš Zeman potvrdil chystanou rošádu ve vládních funkcích. Dojít má k výměně ministra zdravotnictví Jana Blatného a také ministra zahraničí Tomáše Petříčka.

Slyšel jsem o tom, samozřejmě, že ano. Ale toto je věc pana premiéra. Protože máme koaliční dohodu, tak dobře víte, že například pan Hamáček musí navrhnout něco panu premiérovi, pan premiér musí něco navrhnout mně a já jenom jako prognostik předem říkám, že pokud mi to navrhne, tak mu vyhovím,” uvedl Miloš Zeman pro CNN Prima News.

Čtěte také: Blatný bude obětován jako viník současné krize. Babiš už má náhradu, je to překvapivé jméno

Podle Zemana působí Blatný velmi unaveně až rezignovaně, zřejmě vyhořel. Prospělo by mu proto, kdyby si odpočinul. Přiznal však, že ve své funkci vykonal i pozitivní věci. Vyjádřil se rovněž k jeho pravděpodobnému nástupci. “Já Jiřího Běhounka znám dlouhá léta. Byl to úspěšný hejtman, byl to úspěšný předseda Asociace krajů, je to lékař, i když připouštím, že ortoped. Ale je to velmi schopný krizový manažer,” uvedl prezident.

V rámci rošády křesel mezi Hnutím ANO a sociální demokracií přijde o svůj ministerský post také Tomáš Petříček. Novým ministrem zahraničí se má podle Zemena stát Miloslav Stašek. “Pokud jde o Mílu Staška, tak ten je státní tajemník na ministerstvu zahraničí, pracuje v tomto oboru už téměř třicet let a nelze pochybovat o jeho schopnostech,” prozradil prezident.

Celá akce už je na spadnutí a může k ní dojít v řádu hodin, jak potvrzují zdroje z okolí vlády. Souhlasí s ní i předseda ČSSD, který tak zabije dvě mouchy jednou ranou. Může získat politické body tím, že nabídne schopného ministra zdravotnictví ze své strany, zatímco ANO toho nebylo schopné. Navíc zneviditelní svého soka Tomáše Petříčka v boji o předsednické křeslo sociální demokracie.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments