Odmítači vakcín jsou lehce dementní, prohlásil prezident Zeman. Patří mezi ně i jeho přítel Václav Klaus

Prezident Miloš Zeman si opět nebral servítky a podpořil kampaň za prospěšnost očkování svébytným a nevybíravým výrokem. Prezident věří tomu, že jedinou cestou z této krize je proočkování populace. “Jako jsem kdysi vyzval k nošení roušek, tak jsem pak vyzval k očkování,” uvedl Miloš Zeman pro CNN Prima News. “Věřím, že ta lehce dementní skupina, která to nechce, změní svůj názor. Nu, a v tomto okamžiku pandemie skončí.” To by podle prezidenta mohlo nastat nejpozději v září tohoto roku.

Zeman při této příležitosti zmínil i veřejně známé osobnosti, které očkování odmítají. Byť nejmenoval, z jeho slov jasně vyplývá, že jde o Ilonu Csákovou, která koronavirus dlouhodobě bagatelizuje a očkování odmítá. “Jedna zpěvačka dokonce říká, že Bill Gates nás chce očipovat, a proto očkování odmítá. Uznejte, že toto je dost dementní názor,” uvedl Zeman. Mezi odmítače očkování však patří i řada jeho přátel, například Václav Klaus, který se před pár dny rovněž nakazil. Prezident přitom svého předchůdce před časem varoval, aby se raději nechal očkovat, jinak ho to dostihne. Zemanův názor přitom souzní s tím, který nedávno vyslovil primář Martin Straka z nemocnice v Sokolově, podle kterého je Klaus, soudě dle jeho výroků, v pokročilém stadiu demence.

Prezident Zeman věří, že všechny certifikované vakcíny jsou bezpečné. Prošly totiž schválením Evropské lékové agentury. “Všechny předchozí případy očkování skončily úspěšně,” prohlásil Zeman a jako argument si vzal řadu vážných nemocí, které dnes díky očkování nepředstavují pro lidstvo hrozbu.

Zeman se pochlubil také faktem, že s ruským prezidentem Vladimirem Putinem předjednal dodávky vakcíny Sputnik V pro Českou republiku. Nejprve však bude zapotřebí provést certifikaci této látky, což by podle prezidenta mohl zvládnout i český Státní ústav pro kontrolu léčiv, který nemusí čekat na stanovisko Evropské lékové agentury. “SÚKL by neměl být líný a měl by takovou certifikaci, podobně jako to udělalo Maďarsko, provést,” uvedl Zeman.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments