Moderátor Železný měl ponižovat vyznamenané osobnosti, opřel se i do Gotta. Hrad si stěžuje řediteli České televize

Moderátor České televize Jakub Železný opět vyvolal kontroverzi svými výroky. Zatímco středeční zpravodajskou relaci po zveřejnění seznamu vyznamenaných osobností odmoderoval poměrně neutrálně, neudržel se pro změnu na svém twitterovém účtu.

To je jmen za poslední léta: HELENA, FRANTA, MIREK, RONY… kdejaký MISTR úpadkového žánru, béčkový HUDEBNÍK či (letos) trapný KOMIK. Už nejsem žádný KADET, abych dělal, že to nevidím, koukal do OBLAK a tvářil se, že mi ten HOUF nevadí. Vadí. Ale 28. říjen si nedám(e) kazit,” stojí v poněkud nejednoznačném příspěvku.

Ozvala se dcera Karla Gotta

Mnozí ale mají jasno a ve slovech Jakuba Železného vidí kritiku Zemanova výběru vyznamenaných osobností. Chápe to tak například dcera zesnulého Karla Gotta, který mezi vyznamenané patří v podobě in memoriam. “Přijde mi navýsost drzé psát o tom, že někdo někomu 28. říjen kazí. Uvědomuje si pan Železný, že si jeho status mnoho lidí vykládá tak, že kritizuje i udělení vyznamenání pro mého tátu?” napsala Dominika Gottová. Ta vidí narážku na svého otce v označení “mistr”, které se pro Karla Gotta vžilo a jež Železný ve svém textu použil. Na toto konto se ozvalo i velké množství fanoušků zesnulého zpěváka.

Celá záležitost ale bude mít podle všeho ještě větší dohru, protože moderátorova příspěvku si všimla také prezidentská kancelář. Kancléř prezidenta Vratislav Mynář už proto odeslal dopis řediteli České televize Petru Dvořákovi, ve kterém si na jednání Železného stěžuje.

Považuji za velmi nepatřičné, aby jeden z hlavních moderátorů České televize na sociální síti Twitter hrubým a neomluvitelným způsobem ponižoval vyznamenané osobnosti,” píše Vratislav Mynář ve svém dopisu Petru Dvořákovi. Také podle Mynáře moderátor nevkusně zaútočil třeba právě na zpěváka Karla Gotta. “O vnitřních předpisech České televize, mám na mysli desatero upravující působení na sociálních sítích, nemluvě.

Kritika České televize

Mynář vzal navíc kritiku zevrubněji a naznačil, že snad Česká televize záměrně přivodila výpadek přenosu projevu prezidenta republiky k příležitosti jmenování nového ministra zdravotnictví Jana Blatného. “Nejsem sám, kdo nepovažuje za vhodné, aby televize veřejné služby poukazovala na druhé a sama se dopouštěla faulů a přešlapů,” rozhořčil se kancléř Mynář.

Česká televize má s Milošem Zemanem dlouhodobě napjatý vztah. Prezident například nepřijímá pozvání do pořadů ČT a raději spolupracuje se soukromými médii. Své projevy k národu nechává aktuálně natáčet televizi Prima, přičemž Česká televize je smí vysílat pouze s jejím svolením.

Moderátor Jakub Železný v poslední době vzbudil několik kontroverzí. Například prohlásil, že kdo v jeho vysílání bude zpochybňovat vraždu Milady Horákové, toho vyhodí ze studia. Nedávno oznámil, že zvažuje kandidaturu na ředitele České televize.

Foto: archiv ČT

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
25 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments