Možná začnu uvažovat o kandidatuře na prezidenta, oznámil Kalousek. A nechce být rukojmím neočkovaných, vakcínu by ordinoval povinně

Nejpozději na začátku příštího roku se bude konat volba nového prezidenta České republiky. Je ale možné, že k tomu dojde ještě dříve, vzhledem k nejistému zdravotnímu stavu Miloše Zemana. Řady kandidátů se tak začínají rozšiřovat, byť ty nejtěžší váhy své rozhodnutí ještě nepotvrdily.

Jde především o Andreje Babiše, o kterém se v souvislosti s tímto úřadem po neúspěchu v parlamentních volbách spekuluje velmi nahlas. A je docela možné, že se proti němu postaví jeho dlouholetý hlavní sok, tedy Miroslav Kalousek. Ten na dotaz serveru CNN Prima News odpověděl mnohoznačně, ale kandidaturu připustil. “Možná o tom začnu přemýšlet, možná taky ne. Ani nevím, jestli Andrej Babiš chce kandidovat,” uvedl Kalousek.

Bývalý ministr financí se také obul do neočkovaných jedinců. “Nedokážu pochopit bezohlednost neočkovaných a nechci být jejich rukojmím. Ochotně bych podpořil povinné očkování. Pokud to není možné, musí neočkovaní počítat s omezeními. Ať se svobodně rozhodnou – buď vakcína, nebo omezené sociální kontakty,” napsal Kalousek na svém Twitteru.

V týdeníku Reflex potom své uvažování ještě rozšířil a mnohé možná překvapil tím, že je zastáncem povinného očkování. “Já patřím k těm, kterým není cizí otázka povinného očkování. Tohle je situace, která by povinné očkování unese právně i morálně,” řekl Miroslav Kalousek.

Dlouholetý politik, který je v současné době na odpočinku, se tak přidal jednoznačně do tábora těch, kdo jsou pro očkování. Pravdou je, že očkovaných lidí znovu rychle přibývá poté, co vláda oznámila zastavení bezplatných testů. Je však otázkou, kolik lidí se nechá očkovat z přesvědčení a kvůli vlastní bezpečnosti a kolik je k tomu spíše donuceno okolnostmi.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
114 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments