28. 5. 2024

63 příspěvků u článku “Zálohy za plyn 21 tisíc měsíčně. Více než plat. Klienti Bohemia Energy dostali nové výměry a neví, co si počít

 1. Když jsem něco podobného popsal v diskusi pod článkem ” A z čeho mám žít ….”, někteří tupci napsali, že šířím fake news, že to není pravda a podobné přihlouplé kecy bez znalosti stavu. Tady to máte, blbouni typu WLM nebo Jaroslav.

  1. Neznám tě ,ani nemám povědomost ,že bych pod tebe něco psal,ale v minulosti jsem šmejdy od Be od dveří odehnal i když jeden tvrdil že jsem poslední v okolí kdo není u nich ,vzhledem k tomu že nemám rád nátlak nemám problém i když dodavatel plynu mě poslal pohotově emai s novou vyšší cenou ,jo nakonec není blboun zákazník Be?

   1. Najdi si příspěvek pod článkem, o kterém se zmiňuji a přečti si svůj příspěvek, ve kterém píšeš, ať ze sebe nedělám blbce.

 2. a co takhle: Podle § 11a odst. 9 energetického zákona č. 458/2000 Sb. (určený na ochranu zákazníků) – platí, že ZÁLOHY LZE STANOVIT NEJVÝŠE V ROZSAHU ODŮVODNITELNÉ SPOTŘEBY (což se prokazuje např. předchozí spotřebou pro ten který měsíc) ZA ZÚČTOVACÍ OBDOBÍ.
  A protože DPI ve stylu chytré Horákyně rozpočítávají tyto zálohy na celých šest měsíců (ačkoliv toto nemohu vědět dopředu), přičemž se zákazníkem nevedly žádnou diskusi ve stylu: “Tak kolik pak jste spotřeboval té které energie v říjnu 2020?”, není ověřitelné, jsou-li jejich zálohy nezákonné, či odpovídají momentální ceně té které komodity/odpovídající předchozí zúčtovací měsíc.
  Záloha je podle § 1807 občanského zákoníku peněžní plnění, které se dává před uzavřením smlouvy jako část platby za protiplnění, tudíž z uvedeného vyplývá, že dokud není uzavřena smlouva o koupi energie (a DPI neuzavírá smlouvy, ta plní zákonnou povinnost), nelze o zálohách jako takových dle práva vůbec hovořit, a dokud nebylo DPI poskytnuto plnění, nemá právo na její úhradu, ani zálohu možná se pletu nevím

  1. A o kolik se Vám zvedl plat za poslední 2 – 3 roky? Tak holt poletíte na dovolenou jen dvakrát za rok a ne čtyřikrát jako dosud.

   1. Skoro nejezdim na dovolenou, plat se mi zvednul o 1500kc a naklady na plyn o 6.5 nasobek, tak nevidim tu souvislost. Jen vidim statem podporovanou lichvu. S podporou blbu.

 3. Chtěli ušetřit a tak byli u levnější Bohemia energy. My ostatní platili u dražších,ale jistějších. A teď se diví,kolik mají platit? Proč by měli mít stejné podmínky,jako my?

  1. Co to tu melrte jak levnější my platili 1300 za byt 3+1,znami u Bohemky nebyli a platí u inogi 800 za 3,+1,tak jaké levnější blbost ne?

 4. Tak nepropadejme pesimismu, již po týdnu, ERÚ přehodnotil stanovisko a to je co říci. Nepanikařte, času je dost, kdo nemá novou nsmlouvu je blb. Jsem tam také, ale nebrečím, žel chodím do práce a najmouti si penzistu jež vyseděl by za mne frontu, před pobočkou poslední instance nelze. Budu tedy akceptovati nové zálohy, než opadne první vlna a doufati, že nejen já, ale i polostátní ČEZ přispěje na energetické šeky.

  1. Nevím proč by měl Čez přispívat, měl jste si ho koupit místo dovolený a přispíval by vám už 20let.

   1. Ba právě já též již více než 20let, platím daně. Takže se cítím být sočástí tohoto státu. Jen se bojím, zdraží-li čez o x % , zmyzí tento zisk, samozřejmě po odečtení vyšší ceny, za 49% akcionářů a my jako stát, tedy 51%, se budeme nadále skládat na mimořádné dávky. A co se mé dovči týká, poslední byla 1997-8 VÚ 9967 61. spoj. brig. Beroun, od té doby jsem si tak neopočinul.

    1. a já jsem na dovolené byl naposled 1988 – 89 VÚ 3622 a stavěl jsem zadarmo jako PTP Temelín abych si teď nemohl dovolit doma rozsvítit a zatopit

     1. PTP v roce 88-89 to si nechte pro vnoučata. Železniční a stavební vojsko dejme tomu. A vůbec já si ho měl koupit, tak vy jste si měl nechat klíče.

     2. Co to tady meleš?PTP byly zrušeny v roce 1953.To s tebou táta ještě očůrával ploty chytrolíne.

 5. Zajímalo by mne, co na to ERU? Snad nastaví max. ceny energií a zastropuje zálohy. Jinak než touto formou východisko, abychom tady neměli žebráky jen kvůli energiím, nevidím.

 6. No když ČEZ prodáva elektriku do Německa za minimálně trojnásobnou cenu než v Čezku, tak se nemůžeme divit, že ji je v Čezku nedostatek. Vždyť nastupuje k moci koalice pod vedením ODS.

  1. Myslím že zde došlo k nepochopení. DPI nakupuje elektřinu na spotovem trhu. To co prodává ČEZ, dopředu nasmlouvane množství třeba z loňského roku. Takže z aktuálních vysokých cen na burze, nic nemá z hlediska své výroby, ta je už dávno rozprodana. Tu elektřinu co teď nakupují draho distributoři DPI může klidně pocházet z balkánských elektráren které jsou často kontaktovány na vykryvani spotřeby v zimních a podzimních měsících.

 7. Čez to má nařízeno EK, prodat všechnu výrobu na burze. To by jste museli vypadnout z EU, a to nechcete,tak plaťte. Já platím čezu celý život a nekecám.
  Jsem totiž patriot. A vy ,co tvrdíte,že než to dostal nařízený EK, tak byl taky drahý,to bylo o tom,že kalkuloval s výstavbou dalších reaktorů. Pak to musel dávat na burzu, tak proč by něco stavěl? Jako spekulantům. Leda když se někdo zaručí za výkupní cenu. No a teď ty reaktory chybí,němci je zrušili.
  A vy, co jste to doposud platili levně,tak právě díky spekulantům, a ti vás teď vylili,ono není posvícení pořád.

  1. Pravda, škoda že nestavěl a vydal se na své východoevropské dobrodružství. To co tam, jak to slušně říci, nepovedlo se. By na kousek elekrárny dalo.

 8. To si dělaj (*)(*) ??? Ještě že nejsem typ co se chytne na debilní reklamu a radši vždy zůstávám u tradičních (možná) neoblíbených dodavatelů

 9. Dostal jsem nabídku E-ON na zálohy jako “poslední instance” a nestačil jsem se divit. Zálohy na plyn a elektrickou energii byly nižší než u podvodníků Bohemiaenergi. Děkuji E-ONu, že mě nenechal ve štychu a pokud to bude možné, přejdu zpět k E-ONu..

  1. Pane Ladislave, to není nabídka, nýbrž výzva k úhradě záloh. Pokud jste na distribučním území EG.D, spadáte automaticky pod dodavatele poslední instance E.ON. Oni si vás pod sebe nevzali z dobré vůle, je to jejich povinnost.

 10. Pro ty, co by nic nedali na burzu, nechť si uvědomí ,že kdyby jsme tam nekupovali plyn, tak tu nemáme dnes ani kubík. A to díky i dvěma Pražákům,p.Kovářovi a Novotnému. A jak jim ti pražáci tleskají,dokonce si je volí.
  Ti to těm Rusům nandali,co? Asi jako když se p.Kocáb ustavičně chvástal,jak vyhnal Rusy, a oni se nakrkli a zastavili obchod s Transportou Chrudim,pro kterou byla tato zakázka zásadní, takže firma klekla. Mimochodem tady byli ti Ruští vojáci, ale napůl i vic vlastně Ukrajinci. Zejména politruci ti byli obratem zpět. Tak pražáci hodně štěkejte jak pes na řetězu,ale výsledek je jen udupaný dvůr. No hlavně,že vám to domácí obecenstvo žere a Němec kasíruje.

  1. Tak teta wikipedia říká, že Transporta šla do konkurzu až v r. 99. Takže spojitost s odsunem vojsk? Spíše došli ruble.

   1. Aby bylo jasno,tak o tom odsunu mele dodnes, proto se je to dotklo ,že to furt tahá.a proč to vím co a jak bylo?, protože jsem byl akcionář.
    A to chce být prezidentem a už to začíná připomínat znova.
    Rus a Číňan se nenechají urážet. Takže za toho Taiwance, co zhatil prodej pian Petrof do Číny, jste vlastně zaplatili odběratelé energií MND tedy ze zisku majitel p.Komárek. Když tedy píšeme o těch energiích.
    .

    1. Takže Rus a Číňan se nesmí urážet. V podstatě: “Pepčo s Frantíkem se nemluví, on není v pionýru”. Zato nám může každej, třeba na hlavu.

     1. Poláci mají Katyň, Maďaři rok 56 a přesto lepší diplomacii s Ruskem a umí se postavit Německu. My jsme prd ,hrajeme si na rozsévače demokracie, ale ekonomicky se potápíme a Němec nás vysává. Stavíme se Číně?,a přitom jsme zasypaný jejich šuntovým zbožím s německou přirážkou.Co jsme prodali Taiwanu? Snad postele. Oni sem chtějí valit taky šunt, osobně jsem na ně již doplatil.Klaníme se Němcům,Hitler by to líp ani nedokázal. Táta byl v totálním nasazení a nic jsme nedostali,protože zemřel.
      Neumíme dělat diplomacii, jen ohrané divadlo pro lidi a ti pak fňukaj nad vysokými cenami.

 11. U Bohemia Energy jsme byli před mnoha léty. Cena byla o pár drobných nižší než jinde, ale komunikace katastrofa. Zálohy nám dávali neúměrné, a to i když jsme přešli na nízkoemisní kotel na tuhá paliva a plyn nám klesl o 90%. Sice to pak vyrovnali, ale rok nám zadržovali dost peněz. V podstatě si od lidí brali bezúročné půjčky. Přes telefon nebo mail se nedalo domluvit, pobočka jen v Praze. Nakonec jsem tam jel a pokusil jsem se vysvětlit, že zálohy počítají nesmyslně. Na přepážce vyplašená holka, pro kterou byla trojčlenka španělská vesnice. Pořád opakovala, že zálohy počítá počítač. Tak jsem se jich zbavil a jsem u ČEZu (i s elektrikou). Volali pak co čtvrt roku a otravovali – máme pro vás nabídku, co tomu říkáte?.

 12. Odhadnu spotřebu za listopad, vynásobím m3 20 Kč a výslednou částku pošlu jako zálohu DPI. Dále se uvidí

 13. Lidi je třeba jít do ulic a bouřit před paláci zlodějských distributoru a to velmi tvrdě a hlasitě !!! Je to obyčejná zlodějna posvěcená státem !!! Výrobní cena 1Kwh je 0.25kč ale ti dobytkové ji díky překupnikum a distributorum prodávají za 5-7kč za 1Kwh !!! To samé plyn který Rusko na měsíce listopad a prosinec zlevnilo o 5% ale tady ti dobytkové např. Pražská plynarenská ho zdražili o 28% pro domácnosti !!!!! Je třeba vyjíd do ulic a udělat těm zlodějum distributorum peklo před jejich sídly !!! Svině zlodějský !!!

 14. “… poslechla rady expertů…” Njn. to jsou všichni ti naši “experti” na cokoliv ( i ti v Bruselu)… proto jsme tam kde jsme. Hlavně, že jsme z daní zaplatili plynofikaci celé země, pak nařídili výměny kotlů za desítky – stovky tis. – nejlépe na plyn, teď napálili ceny a až budeme všichni totálně vysosáni a “rýt hubou v zemi” následně nám EU plyn, v rámci “zelené” en., zakáže s tím, že na něj stejně nemáme. Už jen čekám, kdy nám Brusel nakáže vybudovat moře, abychom mohli vyrábět energii z mořského příboje. Ty “chytré hlavy” jsou toho schopné a naši politici jim to odkývou.

  1. MMch. jsem zvědavá co bude tak cca za 3-10 let až všichni taky poslechnou rady “expertů” a nechají se co půl roku očkovat experimentální vakcínou.

 15. Odpověď všem, kteří se zaklínají kapitalismem a možností svobodné volby každého jedince – zde volby svého dodavatele energií:
  Vážení, popíráte sami sebe ! Principem vámi velebené svobody rozhodování v kapitalismu je především OSOBNÍ PROSPĚCH a VÝHODNOST sjednané smlouvy. Je tedy naprosto logické, že pokud BE nabízela zvýhodněný Senior tarif, SPOUSTA lidí seniorního věku na něj právě z důvodu VÝHODNOSTI přistoupila. Mnoho jiných výhod zde totiž v tomto segmentu nabízeno nebylo. A pro případ nějakých výkyvů trhu zde máme přece ERÚ.
  Takže tak…

 16. K čemu je nám Temelín a k čemu nám je energeticky uřad zaplatíte jednu zálohu a po uzavření smlouvy zaplatíte další zálohu takhle se vydělává určitě všichni jezdí Teslou a co EU ta je nám také k čemu

  1. Do hajzlu s EU !!! Pryč z toho darebackého pošahaného spolku než bude pozdě protože darebáci z koalic nás ještě více nacpou do chřtánu EU a Bruselu a to díky šmejdum kteří volili tu zkurv…. koalici Spolu která měsíc po volbách již změnila x věcí které před volbami hlásali !!!

 17. No my jsme přestoupili do inogi od 1.12 2021, prý to dřív nejde řekla paní co semnou sepisovala smlouvu. Musíme být 1 měsíc listopad u CEZU prý je to nařízeno státem no pokud mi přijde s ČEZ šek za měsíc 5000 Kč to nevím kde na to vezmeme? To není normální jak nás okradají my nemůžeme za to že Bohemie energii zkrachovala!!!! Co to má znamenat jak k tomu lidi přijdou toto není normální!!

  1. Vsadím se ,že poslali fakturu mailem a na ni není uveden počátek a konec stavů měřidel,koeficient přepočtu plynu na MW.Pokud je tomu tak,nic neplatit,protože taková faktura nemá žádnou relevanci.Stačí takovou faturu vytisknout a doručit ji Obchodní inspekci.Současně podat treastní oznámení na Policii pro podezření na nezákonné obohacování.Já v den,kdy Bohemmia končila distribuci nafotografoval stavy na měřidlech a předal je
   DPI.Tím mám jistotu,že BE nedostane ani korunu navíc.Toto jsem udělal po poradě s právníkem.

 18. jo lidi nevažili ste si lidskeho komunizmu kde bylo vše levne a byly same socialni jistoty a vy ste přesto daly zelenou bezcitnemu sobeckemu tvrdemu kapitalizmu tak ted už je pozde lidi je jedina možnost a to nova revoluce k ukončeni kapitalizmu a založit novy režim z lidskou strankou aby i obyčejni lide měli slušny život a nějake ty socialni vyhody hlavně tahnout z toho obludneho kapitalizmu

  1. Tak komunismus tu nikdy nebyl – max. socialismus. No, a když jsem si dnes přečetla, že podle nových parametrů budou mít noví důchodci s nejnižšími příjmy důchod větší než byl jejich čistý příjem, tak tu ten “socialismus” v některých směrech máme pořád. Né, že bych jim to záviděla, ale vůči těm co platili i 5ti násobně větší odvody a nakonec dostanou v důchodu jen o 1-2 tis. více než ti co platili minimum, mi to přijde nespravedlivé…. a to se do nich ještě navážejí, když při valorizaci dostanou o 30 Kč více.

   1. není důležité číslo důchodu , ale hodnota toho čísla(důchodu) co dostanou, třeba co si za to pořídí, je úplně normální, že 80 letý důchodce má nyní nominálně více než když odcházel do důchodu.

    1. Já nepsala o současných 80ti letých důchodcích – tam je to pochopitelné, že nemůžou mít důchod 3.000,- jako plat před 30ti léty, ale o těch co do důchodu teď teprve půjdou. Přečtěte si to ještě jednou!

 19. Stále se nesprávne uvádí že krach Bohemia Energi.Kdyby krach,byl by určen insolvencni správce,probíhalo by insolvenční řízení a majitele by nemohli disponovat majetkem.Nikoli bankrot,ale elegantní se vyvázání ze svých povinností,tedy elegantní úkon dní činnosti Bohemia a dalších podvodníků s tím,že o zisk s dodavateli poslední záchrany se ještě šabnou.Lumparna století.Bohemia jen nedodržela svoje závazky k odberatelúm.Nic víc.Je třeba,aby právníci našli způsob,jak Bohemii poslat do konkurzu a dodavate poslední záchrany zažalovat za neoprávněné zisky.Odpusteni DPH či jiné frajkumšty nic neřeší,
  ze zabaveného majetku Bohemia a dalších lumpú zaplatit důvěřivým odběratelům rozdil nárůstu ceny energii.Spravedlive a jednoduché.

 20. Asi se něco děje,když p.majitel BE chtěl vyvést veškerou hotovost z firmy na soukromé účty a soud mu to zablokoval? To vypadá ,že někdo podal žádost o předběžné opatření.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *