Mrazivý německý experiment. Malé děti svěřili do péče pedofilům. Úřady tiše souhlasily

Napadlo by vás svěřit malé děti bez domova do péče pedofilů? Respektovaný a oblíbený psycholog a sexuolog, který se stal profesorem a byl ve svém zaměstnání velmi váženým, uskutečnil experiment, ze kterého vstávají vlasy hrůzou na hlavě.

Sexuální osvícení a sex bez tabu a konzervatismu

Helmut Kentler se narodil v roce 1928 v Kolíně nad Rýnem a po smrti svého otce se věnoval studiu medicíny, psychologie a pedagogiky. Pro německou společnost byl symbolem sexuální revoluce a osvícení. Vždyť jen jeho knihy Sexuální osvícení rodičů se prodalo na 30 000 výtisků. Sám se aktivně prosazoval o to, aby byl sex zproštěn tabu a konzervativního přístupu. Ale s tím, co je a co není v pořádku, přestřelil.

Vzájemné pouto dětí a náhradních rodičů pedofilů bude díky sexuální přitažlivosti silnější

Rozhodl se totiž provést experiment, při kterém děti bezdomovců svěřil do péče pedofilů. Své rozhodnutí ospravedlnil tvrzením, že vystavení sexualitě bude mít na děti pozitivní dopad. Rovněž předpokládal, že sexuální atraktivita, kterou děti pro své adoptivní rodiče budou mít, jejich vzájemnému vztahu prospěje. Veřejnost neměla o tomto experimentu ponětí a úřady Kentler přesvědčil tím, že pomáhá dětem, které pochází ze složitého prostředí.

Foto: Shutterstock

Stovky zničených životů a obava se přihlásit

Sám tvůrce experimentu, Helmut Kentler, prohlásil jeho výsledek za úspěšný. Oficiálně byl totiž ukončen až v roce 2003, pět let před Kentlerovou smrtí. Bohužel se nikdy nepodaří zjistit rozsah škod a traumat, která tento pokus vyvolal. Reálně totiž mohlo během třicetileté doby trvání experimentů dojít k týrání stovek dětí. Ty se ale nikdy nepřihlásily, protože se obávaly toho, že jejich slovo proti proslulému a váženému pedagogovi a psychologovi nebude pranic platné.

O tom, jak traumatizující dopad muselo mít vyrůstání dětí s pedofily vliv na jejich budoucí život, se můžeme pouze dohadovat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Newyorker, Opindia

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments