Muž 40 minut znásilňoval ženu v metru. Cestující na to koukali a natáčeli, pomoc nikdo nezavolal

Otřesný případ se odehrál v americké Filadelfii, kde došlo ke znásilnění ženy přímo ve vagónu metra. Celé situaci přitom přihlíželi další cestující, kteří žádným způsobem nezasáhli. Pomoc zavolal až zaměstnanec dopravního podniku. Ukázalo se přitom, že řada cestujících si násilný čin natáčela na své mobilní telefony. Vyšetřovatelé tak sice mají důkazní materiál, ale zároveň kroutí hlavou nad lhostejností lidí.

Ke znásilnění ženy došlo 13. října krátce před desátou hodinou večerní, a to ve vagónu metra,” uvedl šéf místní policie Thomas Nestel pro agenturu Reuters. “Útok vidělo až deset lidí,” dodal s tím, že nikdo z nich se agresorovi nepostavil.

Policisté také vyhodnotili záznam z bezpečnostní kamery, která byla umístěna přímo ve vagónu. Snažili se zjistit, zda se alespoň některý z cestujících pokusil přivolat pomoc tím, že by někam zavolal. Nikdo z nich však nepřiložil telefon k uchu. Naopak se ukázalo, že řada z nich na svůj telefon celou situaci nahrávala.

Společnost SEPTA provozující městskou hromadnou dopravu ve Filadelfii hrozný čin odsoudila a spolu s ním i cestující. Policie podle jejího vyjádření mohla zakročit výrazně dříve, kdyby některý z přítomných zavolal pomoc.

Celý incident se totiž táhl velmi dlouho, podle policie více než 40 minut. Pachatel si k ženě přisedl hned, jakmile nastoupil do vozu metra. Následně se ji pokoušel osahávat, zatímco ona se ho snažila odstrkovat. Pak ale útočník přitvrdil. Na ženu se vrhla a stáhl jí kalhoty.

Policii přivolal až zaměstnanec dopravního podniku, který si znásilňování všiml poté, co nastoupil do soupravy. Policie byla na místě rychle a zajistila i muže, kterého identifikovala jako pětatřicetiletého Fistona Ngoye. Ten teď čelí obvinění ze znásilnění.

Foto: Shutterstock, zdroj: Reuters

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments