Muž celých devět let dostává neobjednanou pizzu. Nahání mi to strach, přiznává

Belgičan Jean Van Landeghem řeší skutečně neobvyklý problém, v jeho případě tedy spíše už noční můru. Před devíti lety to přitom začalo nevinně. Před dveřmi jeho bytu se náhle zjevil kurýr držící několik krabic pizzy. Trval na tom, že si je objednal, přestože tomu tak nebylo. Jean z toho žádný benefit neměl, protože pizzy nebyly zaplacené, a pokud by je odebral, musel by je uhradit, což pochopitelně odmítl. V té chvíli to bral ještě jako chybu nebo nepříliš povedený žertík.

V jeden den i deset donášek

Jenže tímto momentem celé martýrium teprve začalo. Dodávky pizzy, ale i dalších fast-foodových jídel s možností dovážky domů, neustávaly. Kurýři se u Jeana jeden čas střídali jako na běžícím pásu a výjimkou nebyly ani dodávky třeba ve dvě hodiny ráno.

Pokaždé jsem to odmítl, takže jsem nic neplatil. Tenhle teror s pizzou ale neobtěžuje pouze mě, ale také pizzerii, kterou to musí stát značné množství peněz,” řekl Jean Van Landeghem listu Het Laatste Nieuws.

Vrchol celé polízanice nastal zatím loni v lednu, kdy na jeho byt v krátkém sledu postupně zazvonilo deset poslíčků, z nichž každý měl nějakých 14 pizz. Celkový účet tohoto mejdanu byl 450 EUR, tedy přibližně 12 tisíc korun.

Ze skútrů už má psychózu

Nemohu spát. Když na ulici slyším skútr, začnu se třást. Mám zkrátka obavu, že mi opět dorazí pizzy,” říká Belgičan, podle kterého počínání neznámého jedince už dávno přesáhlo všechny meze.

Není přitom sám, koho se to týká. Podobný teror devět let zažívá už i jeho kamarádka. Když jeden z nich dostane zásilku, varuje toho druhého, protože často chodí ve stejný den.

Oba celou záležitost předali policii, ale ta zatím pachatele vypátrat nedokázala. Stejně jako dvojice nešťastníků se však domnívá, že musí jít o někoho ze vzájemného okruhu přátel.

V jednom má ale Jean Van Landeghem jasno. “Jsem na pokraji sil. Až zjistím, kdo mi tohle devět let dělá, nebude mít rozhodně dobrý den.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments