Na nového ředitele České televize praskla strašná věc. V hlavní roli Rusové, to není vůbec dobré

Českou televizi čeká v příštích dnech střídání na postu nejvyšším. Od října se má své role generálního ředitele ujmout Jan Souček, který vystřídá dlouhých dvanáct let sloužícího Petra Dvořáka, který si získal velký kredit odborné obce za to, jakým způsobem televizi vedl. Řadě diváků však způsoby České televize nejsou zrovna po chuti a vyhlížejí, zda se s novým ředitelem přeci jen něco nezmění.

Vyvalilo se to na něj

Nastupující generální ředitel největšího média v zemi, alespoň podle rozpočtu, se kterým hospodaří, ovšem musí řešit jiné problémy. Vyvalily se na něj totiž nepříjemné záležitosti z jeho soukromého podnikání, na které upozornil publicista a radní ČT Zdeněk Šarapatka.

Tak jako tak, veřejné rejstříky nelžou: ve vlastním domě nově zvoleného ředitele České televize sídlí firma Rusů z Petrohradu,” uvedl publicista na svém Twitteru poté, co mu Seznam z nejasných důvodů jeho článek smazal. “Na Součkově adrese působí obchodní společnost s občany Ruské federace v čele s jednatelkou Natalií Stanislavovnou Morozovou.

Je prý naprosto nepřijatelné, že byl na čelné místo v České televizi zvolen muž, který má obchodní vztahy s občany státu, který je dnes z jasných důvodů vnímán jako nepřátelský.

Šarapatka potom dává tyto obchodní vztahy do souvislosti s tím, že Jan Souček v médiích dopředu hovořil o tom, že chce v České televizi udělat velké změny. “Už nenechává na pochybách, kudy se bude veřejnoprávní televize dál ubírat,” píše publicista.

Foto: Shutterstock

Problematické vztahy

Sám Souček se k celé záležitosti vyjádřil s tím, že jde o historickou záležitost, kdy skutečně před drahnou dobou svolil k tomu, aby ruská firma měla sídlo v jeho domku. Dokonce v ní nějakou dobu působil, ovšem to už je minulostí. Majitel této firmy měl letos zemřít. Společnost prý také zůstala nevyužitá.

Čtěte také: Je to tady. České televizi bude platit každý, kdo má mobilní telefon. A poplatek se pořádně zvýší

Pro ředitele České televize jde každopádně o závažný problém. Nejde totiž o první pochybnosti o jeho podnikatelské minulosti. Například na jeho vztahy s lobbistou Markem Dalíkem již dříve upozornil moderátor Jakub Železný. Ten se nakrátko poté rozhodl stáhnout z pořadu Události, komentáře.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments