Nadměrná rakev královny Viktorie musela pojmout všechna netradiční přání. Pohřbít chtěla s rukou zesnulého manžela

Když se řekne viktoriánská éra, určitě se vám vybaví fascinace smrtí, která byla pro tu dobu typická. Příkladem toho mohou být posmrtné fotografie, které se nám zdají morbidní, v minulosti ovšem byly zcela běžné. Rodina si tak mohla uchovat vzpomínku na mrtvého člena rodiny navždy. Když si uvědomíme tyto spojitosti a to, jak bylo na smrt v té době pohlíženo, nepřekvapí nás, jaké požadavky měla královna Viktorie.

Neobvyklá vzpomínka na manžela

Manželem královny Viktorie byl princ Albert, který zemřel v pouhých 42 letech. Královnu to velmi zarmoutilo – a v té době vznikl první požadavek na její pohřeb. Přála si být pohřbena se sádrovým odlitkem ruky svého manžela. K tomuto požadavku se ale časem přidaly další. Jedním z jejích přání bylo například být pohřbena se závojem, který měla na svatbě.

Velká rakev plná dárků

Kromě toho, že měla královna Viktorie přesné požadavky na to, do čeho má být do rakve oblečena a s čím má být pohřbena, ukázalo se, že to zdaleka není vše. Na věčnost si s sebou totiž chtěla vzít také své oblíbené předměty a dárky od příbuzných a kamarádů.

Foto: Shutterstock

S čím byla královna Viktorie pohřbena? Odlitek ruky a svatební závoj byly teprve začátek

Tělo královny Viktorie se tak dělilo o rakev s nejrůznějšími náramky, knihami, fotografiemi, ale také čerstvými květinami, mužským pláštěm po milovaném manželovi a spoustou dalších. Není proto divu, že rakev byla obřích rozměrů, aby se do ní veškeré předměty vešly. Sama královna totiž byla nízkého vzrůstu, měřila pouhých 150 centimetrů.

Ať už nám připadají přání královny Viktorie šílenější, nedá se jí upřít, že byla úspěšnou panovnicí, která vládla Spojenému království Velké Británie a Irska, ale také Indii, a na trůně strávila neuvěřitelných 63 let.

Foto: Shutterstock, zdroj: Rmg, Britishheritage

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments