Nakažený slovenský novinář z posledních sil natočil varování o koronaviru. Pak nastoupil do sanitky a zemřel

Koronavirus dokáže být krutý. U těch, co ho bagatelizují, způsobí třeba jen lehký průběh a naopak těm, kdo před ním od počátku varují, přivodí rovnou smrt. To se bohužel stalo slovenskému novináři a blogerovi Jozefu Kmeťovi. Ten ve svých příspěvcích v médiích i na sociálních sítích neustále opakoval, ať se lidé chrání a epidemii v žádném případě nepodceňují.

Výzva z posledních sil

Jenže sám se koronaviru ubránit nedokázal. Poté, co onemocněl, se několik dní léčil doma, ale jeho stav se neustále zhoršoval, až už skoro nemohl dýchat. Rozhodl se proto přivolat si záchrannou službu a krátce před tím, než do sanitky nastoupil, zveřejnil na svém facebookovém profilu silné video, ve kterém z posledních sil vyzývá spoluobčany, aby tuto nemoc konečně brali vážně.

Milí přátelé, nikdy se nedejte ovlivňovat lidmi, kteří nevěří na koronavirus. Živým příkladem závažnosti toho viru jsem já. Dnes mě bere sanitka do nemocnice, protože moje dýchání se velmi zhoršilo a jsem ve vážném stavu,” říkal z posledních sil a přerušován kašlem Jozef Kmeťo. Novinář vyzval lidi, aby v každém případě dodržovali všechna opatření a nenechali se přesvědčit lidmi, kteří tvrdí, že covid neexistuje nebo že snad jde o chřipečku.

Nenechte se ovlivňovat, varoval

Já nevím, jak dopadnu, ale chtěl jsem vám to říct. Nenechte se ovlivňovat, chraňte se a noste roušky. Držte mi palce a přejte sílu, pokud vůbec ještě nějaká bude,” vyzval bloger, který si zjevně nepřipouštěl, že jde o poslední okamžiky jeho života.

Sanitka Jozefa Kmeťa už do nemocnice odvézt nestihla. Podle své manželky zemřel při převozu.

Je nám nesmírně líto, že moderátor a redaktor Jozef Kmeťo, který byl infikovaný koronavirem a onemocněl na COVID-19, před několika hodinami zemřel. Vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině a blízkým,” uvedlo slovenské ministerstvo zdravotnictví na svých sociálních sítích, kde zároveň připojilo video s výzvou Jozefa Kmeťa.

Foto: Facebook J. Kmeťa

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments