19. 7. 2024

13 příspěvků u článku “Nebude maso. Chystají se vybít 200 tisíc krav. Kvůli ochraně klimatu

 1. Irsko je specifické stejně jako Holandsko v tom, že tam mají extrémní počty dobytka. Např. konkrétně v Irsku je více krav (7,3 milionu) než obyvatel (5 milionů), což sebou samozřejmě nese enormně zvýšenou zátěž pro životní prostředí. 90% produkce se přitom vyváží do celého světa včetně Ameriky, což mi přijde poněkud zbytečné, neboť v Americe mají snad dobytka dost, ne? Irsko si schválio do roku 2030 poměrně razantní snížení emisí z dopravy, zemědělství, z budov atd., ale pořád to jsou jen čísla na papíře, která jsou navíc značně nereálná a dopadne to úplně stejně jako s čímkoliv jiným v Irsku – zůstane to pouze na tom papíře. Konkrétně v zemědělství se mají snížit emise o 25%, ale nikdo neříká jak. To, že by museli vybíjet chovy, si vymysleli samotní farmáři. Věc druhá je ta, že i kdyby porazili milion zvířat, na ceně masa se to nijak neprojeví. Maximálně dojde k rovnoměrnější produkci, kdy se mírně navýší chovy v ostatních zemích.

 2. To je strašný co za kraviny jsou schopni lidí na internetu napsat. To že lidi budou muset omezit spotřebu masa… ?!? Doufám že to brzo přijde. To že úroveň blahobytu hodnotíte tím “kolik sníte denně řízků” je fakt dno. To že lidi dřív jedli maso jen několikrát týdně a byli zdravější je známý fakt. Snad to i těm nejhloupějším jednou dojde.

 3. Jedině se odstěhovat z EU diktátorů ať si sami žerou červy a ukážou nám to jak je papkaji v kantýně. A nebo je na dobro svrhnout tady to chce další defenestraci…
  Už aby ten Brusel padnul chce se mi z něj zvracet když to slyśím..

  1. Naprosto souhlasím, vystoupení z EU nebo jiné účinné varianty k zastavení šíleností z Bruselu.

 4. Problém je ten, že EU vedou psychopati a nebál bych také říci fašisti. Evropa nedokáže změnit svět, bez toho aby došlo k celosvětové dohodě. Příkazy zákazy z Bruselu povedou jen k nesvobodě, absolutnímu snížení konkurenceschopnosti. A možná jednou se budou lidé i zavírat do vězení za neplnění příkazů EU elit. Navíc tito si budou dělat dobře. Budou moci vše. Viz. platy, důchody apod. Zkrátka kázat vodu a pít víno a likvidovat nepohodlné a neposlušné.

 5. Je třeba konečně začít jednat. Jinak nás prostě tihle pitomci začnou vybíjet taky, podobně jako ty krávy.

  1. Tak začněte. Nebo máte na mysli nějakou těžce identifikovatelnou hybnou sílu? Pak je Váš příspěvek na hovno.

 6. Kdo chce vybíjet stáda dobytka kvůli nějaké stupidní emisní normě, kterou notabene vymysleli a prosadili iniciativně blbnoucí fanatici v bruselské centrále EU, ten je šílenec. Nová a nová restriktivní opatření Bruselu mají stále jasnější kontury šílenosti. Vládnou nám fanatici, ortodoxní nepřátelé evropské civilizace a odpůrci demokratických hodnot. Odmítám budování bruselské diktatury, odmítám zelený fašismus.

 7. Začne to skotem a skončí to jak? Už z Německa přišel jeden zhoubný plán, říkali tomu konečné řešení. To už zavání zeleným fašismem.

 8. Bruselské nápady jsou zhoubou Evropy. Do Bruselu každý stát vysílá neschopné politiky, kterých se potřebují zbavit. Podle toho to také dopadá. Green Deal a nápady autistické Grety se staly oficiální politikou EU. Jsme na okraji propasti, už ani krok !!! Angličani dobře věděli proč z toho spolku zdrhali.

 9. Lidi,ti co si hrají na jedinou správnou a pravdu mající elitu ,by měli být utráceni první,jinak to nevidím.

 10. Ale bude maso. Vychovám si svoje a když zakážou, tak lesy jsou plné zvěře. Mě maso nikdo cvrčkama nahrazovat nebude. Jsem svobodný člověk. Mám od Boha svá práva a na ty mi nikdo sahat prostě nebude. Tečka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *