Buranský premiér Babiš, stydím se za něj stále víc, prohlásil předseda Pirátů Ivan Bartoš

Premiér Andrej Babiš si včera v rámci interpelací v Poslanecké sněmovně nebral servítky. Když měl odpovídat na dotazy, které mu nebyly po srsti, vždy nejprve náležitě urazil tazatele. Zazněla tak slova o tom, že někdo by si měl změřit IQ a například pirátskou poslankyni Olgu Richterovou označil za nechutnou poté, co se ho tázala na to, proč jeho vláda chce omezit zveřejňování statistik o zesnulých v rámci současné epidemie.

Babiš padl na nové dno

Premiérova slova vyvolala značnou vlnu kritiky z řad opozice i médií. Ozval se mimo jiné i předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, který se takto zastal své kolegyně Olgy Richterové. Podle něj už není možné premiérovy výroky dále ignorovat, protože se neustále stupňují. “Klidný člověk by vzkázal premiérovi Babišovi za jeho dnešní vystoupení ve sněmovně, že ‚karma je zdarma‘. Ale to by se tam musel odehrát tzv. Babišův standard,“ uvedl předseda Pirátů na svém Facebooku na adresu toho, že útoky Babiše na opozici jsou stále agresivnější.

Bartoš upozornil na to, že premiér se nelichotivě vyjadřuje úplně o všech. Například svých zaměstnancích v holdingu Agrofert, koaličních partnerech, veřejnosti a dalších.

V soukromí ať si každý děla, co chce. Ale nechutný premiér vůči ženám veřejně na interpelacích ‚je nová liga‘, i když první kola už s ním historicky musela odehrát paní Věra Kovářová Železná ze STAN. V útocích na Olgu Richterovou objevil dnes premiér Babiš nové dno,” naštval se Ivan Bartoš. “Olgo Richterová, tvoje práce a nasazení jsou tvoje vizitka. Nenech se od toho burana rozhodit. Co navíc použil, když první místo v úmrtích jde za ním, a jeho ‚já to tu řídím‘ a jeho PR politickým hrám, je ostudné,“ dodal Ivan Bartoš s tím, že se za „takového premiéra stydí stále více.”

Vy si v těch mrtvých libujete, odpověděl Babiš

Celou záležitost vyprovokoval dotaz Olgy Richterové na premiéra. Ptala se, co si myslí o diskuzi na zdravotnickém výboru, kde ze strany ANO zazněla výzva, aby nebyly statistiky o úmrtích na covid zveřejňovány každý den. “Já jsem si myslel, že je to náhoda, že si v tom libujete. Jste skutečně nechutná. Vám nevadí, že tady jsou nějací pozůstalí? Vy stále mluvíte o těch mrtvých. Vám to dělá radost, že tolik lidí zemřelo? Asi jo, když to tady stále dáváte na stůl a vytrhujete v kontextu nějaké věci,” odpověděl premiér urážkou a zcela mimo téma.

Foto: Facebook I. Bartoše

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments