Rodina zavražděné Niny uspořádala sbírku, aby uskutečnila její sen. Vyděláváte na smrti, kritizují lidé

Poslední týden žila celá naše republika příběhem pohřešované čtyřiadvacetileté Niny Hustedové. Rodina po ní začala pátrat v pátek, kdy se neozvala ani nevrátila domů, což u ní nebylo běžné. Spolu s ní byl pohřešovaný i kamarád Jan P. (34 let). Společně je zachytily kamery, jak opouští Niny dům ve Stodůlkách. Ninino tělo bylo bohužel v pondělí nalezeno v oboře Hvězda. Později policie vydala prohlášení, že Jan byl mužem, který již v pátek spáchal sebevraždu skokem pod metro na zastávce Vltavská a že Nina byla zavražděna násilnou smrtí. Je zřejmé, že oba případy spolu úzce souvisí, ale co přesně se stalo, policie zatím vyšetřuje. Vzhledem ke smrti obou zúčastněných není jisté, zda se podaří celý případ úplně objasnit.

Vražda, která zatím není objasněna

Rodina Niny rozjela pátrání i na vlastní pěst a prohledávali místa, na kterých se domnívali, že by mohla být, vyzývali také lidi, zda v okolí Hůrky, Petřin a Palmovky, kde byla naposledy viděna, nemohli prohledat sklepy a špatně přístupná místa.

Po tragické zprávě rodina poděkovala všem, kteří pomáhali a snažili se jejich milovanou dceru, sestru najít. „Rádi bychom poděkovali všem lidem, kteří se podíleli na pátrání po Nině. To obrovské množství lidí, které bylo ochotno se zapojit a spojit se, nás všechny dojalo a vážíme si každého z vás. Děkujeme! Stejně tak bychom chtěli vyjádřit díky i kriminální policii za profesionální a hlavně lidský přístup“.  

Pro rodinu je to obrovská tragédie a bude těžké se s tím vyrovnat. Dle rodiny a přátel to byla velice laskavá, milá, kreativní a krásná žena, která se snažila pomáhat druhým. „Měli jsme 24 let to štěstí mít v rodině takové sluníčko, jako je Nina. Rozsvítila nám každý den a jsme si jistí, že všichni její přátelé to cítili stejně. To, že jsme o ni přišli, je pro nás obrovská rána, kterou nevíme, jestli kdy v životě bude možné zacelit,“ uvedla rodina.

Domov pro seniory byl její velký sen

Není to ani týden co bylo nalezeno tělo a rodina již pořádá sbírka. Přeje si, aby její velký sen, kterým společně se sestrou žily, byl přiveden k životu.

Nasnadě je otázka, zda to není příliš brzy, vzhledem k tomu, že není případ ještě objasněn. Na druhou stranu je potřeba využít aktuálního mediálního zájmu, aby Niny sen mohl žít.  “Má milovaná sestra Nina nás v pátek navždy opustila. Když nám umírala babička v Dánsku, pomáhaly jsme s Ninou v tamním domově pro seniory. Ninu fungování zařízení velice oslovilo a chtěla, abychom spolu postavily domov, který by byl na podobném principu, i tady v Česku. Do tohoto projektu byla velice zapálená, proto mě představa, že už jej nikdy nebude moci přivést k životu, ničí, uvedla ve čtvrtek na facebookovém profilu Niny sestra.

Spolu s našimi rodiči a Nininými nejbližšími přáteli bychom tedy chtěli postavit právě takový rodinný domov důchodců, nesoucí její jméno, kde každý nalezne pochopení a lásku, kde bude neustále co dělat a kde každý najde své místo. Pokud by se nám zadařilo, domov by byl sdílen se školkou, aby se mohly navzájem potkávat různé generace. Tím by se splnil Ninin sen. Sen, který nejlépe vystihuje, jaká Nina byla. Sen, který chceme šířit v co největší míře mezi co nejvíce lidí.

Abychom to mohli uskutečnit, budeme od vás ovšem potřebovat pomoc.

Budeme vám vděční, pokud nás podpoříte, budete tuto sbírku sdílet mezi svými přáteli nebo nám pomůžete radou, tipem, kontakty či jakýmkoliv jiným způsobem. Každý příspěvek bude cihlou k postavení snu, díky kterému bude Nina moci pomáhat ostatním, i když už není mezi námi“. Pod prohlášením je uvedena nejen sestra, ale i rodiče dívek a nejbližší.”

Prostřednictvím portálu darujme.cz bylo k dnešnímu dni vybráno již přes 11 milionů korun celkem od dvou tisíc dárců. Lidé zároveň sdílejí typy, nápady a místa, kde by mohl být Niny sen splněn.

Našla se ale také druhá početná skupina lidí, kteří sbírku po smrti Niny příliš nechápou a vidí v ní pouze snahu rodiny obohatit se na tragédii své příbuzné. Na sociálních sítích potom píší urážlivé až nenávistné vzkazy. “Tohle je opravdu trapné. Sbírka se má pořádat pro lidi, kteří peníze ještě potřebují. Vy pouze vyděláváte na její smrti,” napsal na Facebook Mirek H.

Foto: archiv rodiny Husted

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments